28 Ekim 2010 Perşembe

2010/2011 Makyajda Sonbahar-Kış modası...

Ben şahsen makyajda her zaman istenilen/yakışan renklerin kullanılması taraftarıyım, ama herşeyin olduğu gibi makyajın da modası var elbette :) 2010/2011 Sonbahar ve Kış makyaj trendleri ünlü modacıların defileleri ile belirlendi...İşte en çok konuşulan trendler:

Doğal Makyaj / Kalın Kaşlar  
Chloe, Pucci ve Kenzo defilelerinde makyajda doğal renkler kullanılmış. Göz makyajında kahverengi (özellikle karamel ve bakır) ve turuncu tonları (kısaca sonbahar ile bağdaştırılan renkler); Allıkta bronz tonları; Dudaklarda ise şeftali tonları ön plana çıkıyor. 

Bu arada bu sezon vurgulanmış -yani kalın- kaşlar moda. Kaşlarınızı vurgulayıp yüzünüzün geri kalanında doğal renkler kullanabilirsiniz. (Kalın kaş son birkaç sezondur sürekli moda mı oluyor yoksa bana mı öyle geliyor? :)

Fendi ve Rodriguez 'den birkaç makyaj örneği...


Smokey Eyes
Bu trend Chanel defilesinde kullanılmış. Günlük hayatta (bu kadar ilginç bir şekilde olmasa da) smokey eye makyajını çok severim, o yüzden benim için hiçbir zaman modası geçmiyor zaten :)
Çarpıcı Dudaklar
Bir başka trend ise dikkat çeken dudaklar; Kırmızıdan kahverengi tonlarına kadar her tür koyu ruj bu sezon moda, eğer nude makyaj size göre değilse bu başka bir alternatif olabilir.

Dolce & Gabbana'dan çarpıcı bir bordo ruj örneği...


 Bu makyaj trendlerini beğendiniz mi? Favoriniz hangisi? Veya sizde makyajda herkesin kendine yakışanı yapması gerektiğine mi inanıyorsunuz?
.

2 yorum:

  1. smokey eyes bende seviyorum ama düzgün şekilde uygulamak biraz zor :)

    YanıtlaSil
  2. Evet kesinlikle, bende ancak fazla zamanım varsa smokey eyes yapıyorum, bazen üşeniyorum :)
    Sevgiler...

    YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.