22 Ekim 2010 Cuma

MAC Blooz Eye Kohl (Göz Kalemi)

Blooz "Intense blue with blue shimmer "...
*For english pls scroll down

Ela veya yeşil gözlere sahipseniz, göz renginizi belirginleştirmek için en etkili yöntem lacivert göz kalemi sürmektir. Lacivert, yeşil ve ela gözleri belirginleştirdiğinden, özellikle güneş ışığında, gözlerinizin rengi daha da güzel görünecek.

Benim şimdiye kadar kullandığım göz kalemleri içinde en güzel lacivert göz kalemi "MAC Blooz". Üstelik kohl olması nedeniyle çok kolay sürülüyor, ve çoğu kohl kalemin aksine kirpik dibine sürdüğünüzde akma, bulaşma yapmıyor. Eğer sizde göz renginizi belirginleştirmenin yollarını arıyorsanız bu kalemi kesinlikle denemelisiniz.

Kalemin nasıl durduğunu göstermek için yaptığım çok basit bir makyaj, sadece alt kirpik diplerine uyguladım. (Bu arada mascara MAC zoom lash, ben beğenemedim bu mascarayı.)


"Blooz"


"eye kohl"

Blooz'a daha ucuz alternatifler; The Body Shop - French Navy (Ben birkaç ay önce almıştım, hala satılıyor mu bilmiyorum) & Rimmel -Denim Blue . Aşağıda 3 rengin swatchını yaptım ama gördüğünüz gibi en koyu lacivert Blooz, ayrıca diğer kalemlere göre çok daha yumuşak...


"göz kalemi","mavi"English:  A very simple makeup trick for bringing out green or hazel eyes is using a dark (navy) blue eye pencil. One of my favorite navy blue pencils is MAC Blooz. Being a kohl eye pencil, blooz is really smooth when applied and unlike other eye kohls I find that it does not smudge as much on the waterline. I have included a very simple makeup I did just to show you how blooz looks when applied on the waterline.  (By the way the mascara I used is MAC Zoom Lash...but sadly I am not loving it)

A few cheaper alternatives to dark blue eye pencils are The Body Shop’s eye pencil in French Navy (I’m not sure if its still sold?) and Rimmel’s Denim Blue. However these 2 are not as dark as blooz nor as smoothly applied. 

1 yorum:

  1. mükemmel bir görünüm ve sade bir ifade... bu göz kalemi her yere uygun gibi...

    YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.