28 Kasım 2010 Pazar

Isa Dora Mavi Rimel

*For english pls scroll down.

Siyah maskaraları, genelde daha doğal durdukları için tercih ediyorum. Ama buna rağmen renkli maskaraları da çok seviyorum, özellikle mavi ve mor maskaralar kahverengi, ela ve yeşil gözlülerde çok güzel duruyor bence.
Mavi maskaraGeçen aylarda Isa Dora'nın royal blue maskarasını aldım (açıkcası alırken rengin "royal blue" olması çok etkili oldu, çünkü bu renk mavinin en sevdiğim tonlarından birisi). Gerçekten de tam istediğim tonda bir mavi, kirpiklere güzel renk veriyor (hele ki gün ışığında çok güzel duruyor, mavi mavi parlıyor kirpikler). 

Ancak yazık ki rengini beğendiğim kadar formülünü beğenemedim, kirpikleri ağırlaştıran bir formülü var, çok fazla uzunluk vermiyor ve kesinlikle kıvırmıyor (ki önceden kirpik kıvırıcı kullanıyorum) ve üstünde extra volume yazmasına rağmen çok fazla hacim de verdiği söylenemez. Tabii yine de kullanıyorum, hatta son zamanlarda üst kirpiklerim yerine alt kirpiklerime sürüyorum, kirpik dibinde mavi bir göz kalemi ile gayet güzel duruyor.


Isa Dora Royal Blue Mascara


"mavi maskara"


Sizin sevdiğiniz renkli maskaralar var mı? Yoksa klasik siyahtan vazgeçemeyenlerden misiniz?


English: I prefer using black mascara because it looks more natural and is easier to find. However I do like the look of blue-purple mascaras especially with Brown, hazel and green eyes. I recently bought Isa Dora mascara in Royal Blue, the name of the color "royal blue" was the main reason I bought it, because it is one of my favorite shades of blue. And I really do like the color this mascara gives to my lashes, especially in the sunlight it makes my lashes shine in a blue color! However, unfortunately the formula isn't as good as the color is! It weighs my lashes down (even though I use a lash curler beforehand) and doesn't really give that much volume (although the it says extra volume on the package). I still do enjoy using this mascara because of its color. Also lately I have been using it on my bottom lashes paired with a blue eye pencil.


.

4 yorum:

 1. Ben kendim için hep siyahcıyım..daha gençken mavi çok severdim.Bi ara mürdüm de kullandım o zaten çok belirgin olmuyo.ama dedigim gibi..ille de siyah!:))

  YanıtlaSil
 2. Kesinlikle katılıyorum, söz konusu maskara olunca siyahın yerini başka renk tutmuyor :))
  Sevgiler,

  YanıtlaSil
 3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 4. isa dora var mı artık? Çok eskiden İsa dora'nın gördüğüm en güzel renkte ve kalitedeki koyu füme farını kullanmıştım. Artık bulamıyorum..bu link te çok eski ama..belki bir ümit?..nerede var bu marka?

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.