10 Kasım 2010 Çarşamba

MAC Creme d' Nude

"Pale muted peach beige (Cremesheen) "
*For english pls scroll down.
.
MAC'in çok satan rujlarından birisidir Creme d' Nude ; hatta MAC websitesinde best sellers bölümünde bulunuyor. Bu kadar beğenilmesi nedeniyle çok merak edilen bir ruj. Benimde (yanlış hatırlamıyorsam) MAC'ten aldığım ilk ruj.

Creme d Nude cremesheen yapıda, yani; Sürümü kolay, yumuşak, dudakları nemlendiriyor ve parlak bir görünüm veriyor. Böyle anlatınca herşey çok güzel gibi ama maalesef olumsuz yanları da var: Cremesheen rujlara dikkat etmek gerekiyor, çünkü ne yazık ki çok kolay eriyebilen rujlar, araştırdığım kadarıyla çoğu insan bundan şikayetçi. Ben bu ruju sürekli buzdolabında saklıyorum. Birde  amplified creme, satin veya matte yapıdaki rujlar kadar renk vermiyorlar. (Tabii bu bahsi geçen rujun rengine göre değişiyor, bazen aynı yapıdaki rujların pigmentasyonu farklı çıkabiliyor, ben bunu sırf creme d nude ruju için söylüyorum...en azından benim dudağımda öyle oldu)

Kısacası bu ruj benim için tam bir hayal kırıklığı, bir kere dudaktaki bütün kusurları (çatlak,çizgi vs) ortaya çıkarıyor o yüzden mutlaka öncesinde şu yazımda belirttiğim gibi dudak peeling'i yapmak lazım; Ayrıca rengi de kendime bir türlü yakıştıramıyorum, benim ten renginime çok yakın...yani dudaklarıma 'silinmiş' bir görüntü veriyor.

Aşağıda Creme D Nude rujun dudağımdaki duruşunu görebilirsiniz. Bitince tekrar almayı düşündüğüm bir ruj değil kesinlikle...

MAC Creme D' Nude


English: Creme D Nude lipstick by MAC is an all time favorite for many, in fact its included in the best sellers section at MAC's website. After hearing all this hype about this lipstick everyone wants to buy it! In fact, if I recall correctly, it was my first MAC lipstick. 

Creme D Nude is a "cremesheen" meaning that it has a creamy feel to it and its glossy. So far it sounds good, but there are downfalls; Cremesheens tend to melt easily (as I've read from other blogs as well) I keep mine in the refrigarator. Also these finishes are not as pigmented as satins, amplified cremes or mattes. (Of course this depends on the lipstick color, because sometimes a lipstick with the same finish can turn out more pigmented than others).

Honestly, I am not loving this lipstick, the color is too beigey pink- its almost the same color as my skin...it just washes me out, not to mention that you have to exfoliate your lips thoroughly for this to look decent. I dont think I will consider repurchasing this..

9 yorum:

 1. rengi çok doğal duruyor ama bu kadar sorun yaratıyorsa aklımızda bulunsun da almayalım :)

  YanıtlaSil
 2. Moda çıkmazı..Sen bakma ben beğenmiyorum ama bu rujun çok seveni var :) Rengi kendime çok yakıştıramıyorum sadece...bir de erimesine sinir oluyorum :)

  YanıtlaSil
 3. oleey bu ruju beğenmeyen birini buldumm :))) çok seviliyor diye ben de büyük umutlarla denemiştim ama hayal kırıklığı oldu hiç beğenmedim rengini, ölü gibi gösterdi beni birde :D

  YanıtlaSil
 4. sparkle-icious: Desene ikimiz de creme d nude mağduruyuz :) Herkes o kadar beğeniyor ki, bende bir tuhaflık olduğunu düşünmeye başlamıştım :)

  YanıtlaSil
 5. bu ruj benim tek favori rujumdur o kadar yorumdan sonra benimki farklı oldu işte :) ten rengiyle beraber dudak rengi çok önemli bende tam anlamıyla rengini belli ediyor ve evet yazın aldım bu ruju ve hep eriyor :( tek kötü yanı o

  YanıtlaSil
 6. Tubiss: Evet dudak rengi de kesinlikle çok önemli :) Bende son haftalarda açık renkli bir dudak kalemi ile bu ruju uygulamaya başladım ve artık daha iyi gözüküyor gözüme :) Ama bu ruj bitince tekrar alacağımı sanmam! Sendeki duruşu güzel :)

  YanıtlaSil
 7. Merhaba, bende bu ruju almayı düşünüodum ama beyaz tenli biri olarak sizden ve bir kaç kişiden duyduğum haylkırıklığı üzerine vazgeçtim. Dumanlı göz makyajıyla kullanabileceğim, beyaz tende silinmiş gibi durmiyacak güzel bir nude ruj istiyorum. Kinda Sexy ve Honeylove arasında kaldım dudak kalemi olarak Subculture almayı düşünüyorum. Ruj seçiminde fikrinizi alırsam çok sevinirim.

  YanıtlaSil
 8. Bengi'nin mutfağı: Bende maalesef o iki ruj yok, ama ikiside çok güzel :) Ben olsam bu ikisi arasından Kinda sexy'i tercih ederdim muhtemelen. Bir de yine MAC'in "Hue" ruju da güzeldir, ama Kinda sexy'e göre biraz daha açık bir renk oluyor. MAC Shy Girl'ü de tavsiye ederim, o da şeftali tonlarında bir nude, yine blogumda bulabilirsiniz resimleri var :)

  Dudak kalemi konusunda bişey diyemiyorum maalesef, çünkü hiç kullanmıyorum şu aralar :)

  Sevgiler,

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.