22 Kasım 2010 Pazartesi

MAC Pearlglide Intense Eyeliner - Blackline

*Pls scroll down for english

"Black w/ gold pearl"
.
MAC'in pearlglide göz kalemlerinden Black Line'ı çok severek kullanıyorum. Bu kalemi ben bir kaç ay önce (adını hatırlamadığım) bir koleksiyondan almıştım, şu anda A Tartan Tale koleksiyonu ile birlikte tekrar satışa çıktı, hala bulabilir misiniz bilmiyorum çünkü bu kalemler hemen tükeniyor, ama bulabilirseniz mutlaka deneyin. Pearlglide kalemlerin en güzel yanı sürümü yumuşak ve anında renk veriyor, yani tek kat ve bastırmadan sürmeniz yeterli oluyor.

Blackline'ın rengi koyu siyah ama içinde küçük altınımsı yeşil renkte simler var, dolayısıyla sıradan siyah göz kalemleri ile kesinlikle aynı değil. Eğer daha önce pearlglide serisine ait bir göz kalemi almadıysanız bu rengi şiddetle tavsiye ediyorum, özellikle gece makyajında çok güzel duruyor.
Yanlızca simlere dikkat etmek gerekiyor, bu kalemlerin kirpik dibinin içine  (waterline) çekilmesinin gözlere zarar verip vermediğine dair kesin bir sonuç yok, bazı mua'lar zararlı olabilir derken bazıları hiçbir sorun olmaz diyebiliyor. Benim şahsi fikrim kirpik dibine sürülmemeli çünkü içindeki küçük simler ne yazık ki etrafa yayılıyor ve gözünüzün içine küçük de olsa sim kaçmasını istemezsiniz.

Ben bu kalemi üst kirpiklerimin hemen üstüne ve alt kirpiklerimin altına sürüyorum. Gözümün içine de başka bir siyah kalem çekiyorum. Aşağıda özensiz de olsa bir makyaj uygulamasında rengin güzelliğini görebilirsiniz :)MAC Pearlglide Eye Pencil Blackline
MAC BlacklineMAC Pearlglide göz kalemlerini denediniz mi?

English: I bought the MAC pearlglide eye pencil in "Blackline" from a previous collection (I cant remember the name of the collection) however it has been released once more with "A Tartan Tale Holiday Collection". I do recommend that you try this eye pencil -if you can find it- It is a black eye pencil with intense golden-green shimmer which makes it different from a regular black pencil.

The pearlglide series are very easy to apply, they go on smoothly and are also very pigmented. However there are still some conflicts on whether these pencils are "waterline safe". Some MUA's suggest they are while others say they aren't. If you ask me I don't recommend using it on the waterline because the little shimmers (which smudge way too easily) can easily get in your eye. I use it on top of my lashes to line my eye and it looks especially great for a nights out! :)
.

4 yorum:

 1. kalem kullanmayı pek beceremesem de rengi çok güzelmiş içindeki parıltılar da öyle :)

  YanıtlaSil
 2. Tşk.ler :) Ben alışmadan önce kalemi çok yamuk çekiyordum ama zamanla insanın eli alışıyor :)
  Sevgiler,

  YanıtlaSil
 3. yeşil renkli simler abartı boyutta olmadığı için hoşuma gitti. Sim dozu az olanları severek kullanıyorum :) Resimlerini eklediğin için ayrıca teşekkürler..:)

  Sevgiyle kal..

  YanıtlaSil
 4. Moda Çıkmazı; Aynen, simleri çok iri olsaydı kullanamazdım bende, ama bu kalemdeki simler minicik :)
  Sevgiler,

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.