12 Kasım 2010 Cuma

Strawberry.net Tehlikede mi?

Şimdiye kadar www.strawberry.net sitesini duymayan veya buradan alışveriş yapmayan kalmamıştır herhalde. Sattıkları orijinal ve uygun fiyatlı ürünler ile çoğu kişinin tercih ettiği bir site, çünkü malum Türkiye'de kozmetik/parfüm fiyatları hiç de ucuz değil. (Özellikle ABD ye gidenler bilir ki fiyatlar orada oldukça ucuz, insan aradaki inanılmaz fiyat farkını bile bile Türkiye'den çok rahat alışveriş yapamıyor haliyle.)

Türkiye'deki kozmetik firmaları (ki bence çok yüksek fiyata ürün satıyorlar, fiyat farklarını sadece vergi kur farkı gibi şeyler bile açıklamaya yetmiyor, artık nasıl bir kar marjı koyuyorlarsa, bilemiyeceğim...) ne yazık ki Strawberry.net 'e takmış durumdalar. Haksız rekabet vs vs gibi nedenlerle bu siteye karşı önlem alacaklarmış...Peki o zaman tüketicinin hakkını kim arayacak? Asıl haksızlık bize yapılmış olmayacak mı? Hadi herşeyi geçtim bu sitede Türkiye'de satılmayan markalar da (The Balm gibi) bulunuyor, onları sadece yurtdışına çıktığımızda mı alabileceğiz?  

Açıkcası ben hiç hoşlanmadım bu haberden. Okumak için tıklayabilirsiniz.

Sizin bu konuda düşünceleriniz ne? Strawberry.net 'e karşı alınan bu tavırda kozmetik firmaları karlı çıkacak diye tüketicinin mağdur edilmesi haksızlık değil midir?


.

5 yorum:

 1. http://yourstyleisyoursignature.blogspot.com/2010/11/mimlendim.html

  bu mim güzel yazılarınla bizi sürekli aydınlattığın için! :) çok severek takip ediyorum .

  sevgiler :)

  YanıtlaSil
 2. çok üzülürüm böyle birşey olursa ben ya. bugüne dek defalarca kez alışveriş ettim strawberryden ve hiçbirinde sorun yaşamadım. burada bizi rahat rahat kazıklayamıyorlar diye düşman oldular herhalde strawberrye.

  YanıtlaSil
 3. Takhisis: Aynen bende çok üzülürüm :( Benim yurt dışı alışverişlerinde tercih ettiğim tek site diyebilirim,çok seviyorum strawberry'i!

  YanıtlaSil
 4. fiyatlarının yanı sıra, Türkiye'de görülmemiş bir müşteri hizmeti anlayışı var strawberry.net'in. ürünle ilgili en ufak bir memnuniyetsizliğinizde ya para iadesi ya da ürün değişimi yapıyorlar ve sizi hiç yormuyorlar, bekletmiyorlar. Türkiye'de bir mağazaya gidip satın aldığınız ürün hakkındaki memnuniyetsizliğinizi belirtseniz bin dereden su getirip uğraştığınıza da pişman ediyorlar..

  YanıtlaSil
 5. Berna:Kesinlikle katılıyorum, bende bu kadar alışveriş yaptım, en ufak bir sorun yaşamadım!

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.