8 Kasım 2010 Pazartesi

Tavsiye Ettiğim John Frieda Saç Ürünleri

Daha önce saç bakımı için neler yaptığımı şurada yazmıştım. Bugün ise sevdiğim bir marka olan John Frieda 'ya ait kullandığım ve memnun kaldığım ürünleri paylaşmak istiyorum. Bu markayı daha Türkiye'ye gelmeden önce duymuştum ve yurtdışından alıp denemiştim. Açıkcası daha sonra Türkiye'ye gelmesine çok sevindim, çünkü her saç tipi için farklı ürünleri olan ve piyasadaki çoğu ürüne kıyasla oldukça başarılı ürünlere sahip bir marka...
Sheer Blonde Highlight Activating Volumising Shampoo (Honey to Caramel):


Koyu sarı saçlar (bal - karamel rengi) için uygun olan bu şampuan saça hacim vermekle kalmıyor aynı zamanda doğal veya boyalı saçların ışıltısını ortaya çıkarıyor. Şampuanın içinde herhangi bir boya maddesi yok, dolayısıyla saç renginizi değiştirmiyor sadece saça ışıltı veren doğal karamel, bal ve buğday taneleri içeriyor. Düzenli kullanım ile gerçekten de saçlarınız -özellikle röfleli ise- daha parlak, ışıltılı ve hacimli bir görünüme kavuşuyor. Kokusa da çok güzel, bal gibi kokuyor :) 
Sheer Blonde Highlight Activating Moisturising Conditioner:


Üstteki şampuandan sonra kullanılması önerilen saç bakım kremi, yıpranmış saçları nemlendiriyor/onarıyor ve yine şampuanda olduğu gibi saçların ışıltısını ortaya çıkarıyor. Açıkcası şimdiye kadar kullandığım saç bakım kremlerinden çok da üstün bir farkı var diyemem,  şampuanın devamında uygun bir ürün kullanayım diye kullanmaya devam ediyorum. 


*Bu serinin açık sarı, kahverengi ve kızıl saçlar için uygun olan şampuan ve kremleri de mevcut, ayrıca kıvırcık /dalgalı saçlar içinde çeşitli ürünler var. Eğer John Frieda'nın şampuanlarından birini denemek istiyorsanız ışıltılı ve parlak saçlar için bu seriyi tavsiye ederim.
Frizz Ease Miraculous Recovery Strenghtening Creme Masque:
Saçların kırılmasını önleyen güçlendirici/nemlendirici bakım maskesi, aynı zamanda elektriklenme ve kabarmayı da önlüyor. Eğer yıpranmış saçlarınız varsa bu ürünü tavsiye ediyorum. Bu maskeyi haftada 2-3 kere kullanmak yeterli oluyor. Ürünü kullandıktan sonra farkı hemen görebiliyorsunuz, saçları yumuşacık yapıyor, ayrıca saçlarınızın nemlendiğini hissedebiliyorsunuz.   Bu arada bu maskenin de kokusu muhteşem :)


Frizz Ease Hair Serum - Original Formula:Bu serumu özellikle banyodan sonra kabaran/elektriklenen saçlara sahipseniz tavsiye ediyorum, hem elektriklenmeyi önlüyor hem de kullandıktan sonra saçlar daha pürüzsüz ve parlak görünüyor. Bu ürün hala bu isimle üretiliyor mu bilmiyorum ama Frizz Ease serisinde bir sürü benzer serum var.
Bu arada John Frieda ürünleri sık sık discontinued olabiliyor, ama mutlaka muadil başka  bir ürün çıkarıyorlar. Bu nedenle birebir bu ürünleri bulamazsanız bile benzer bir ürün mutlaka olacaktır.


Daha sonra başka markalara ait kullanıp memnun kaldığım saç ürünlerini de paylaşabilirim. Piyasada bir sürü ürün var, ama şampuan ve saç kremi konusunda şunu söyleyebilirim ki çoğu ürün herkeste aynı sonuçları vermiyor, o yüzden en önemlisi kendi saç tipinize uygun olan ve saçlarınızı dökmeyen ürünler seçmek... 


Sizin kullanıp memnun kaldığınız saç ürünleri neler?


.

2 yorum:

  1. bende bu markayı kullanıyorum ve çok memnunum

    YanıtlaSil
  2. Simon: Kesinlikle, saç ürünleri konusunda başarılı :)
    Sevgiler,

    YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.