16 Aralık 2010 Perşembe

MAC Beigeland

"Light frosted pink beige."
*For english pls scroll down

"MAC Beigeland" Spring colour forecast koleksiyonu ile satışa sunulmuştu, şu anda MAC mağazalarında bu ruj bulunmuyordur büyük ihtimalle. Ama her an yeni bir koleksiyon ile tekrar karşımıza çıkabilir! Çünkü biliyorsunuz MAC zaman zaman eski koleksiyon ürünlerini, yeni koleksiyonlar ile yeniden piyasaya sürmeyi seviyor. (Eğer tekrar piyasaya sürmezse de çok büyük kaybınız yok, çünkü bence çok da zor bulunacak bir renk değil, hatta buna çok benzeyen bir ruj olarak Stila'nın "Gemma" ruju şimdiden aklıma geldi. Eminim yerli markalarda da benzer bir renk vardır.)Bu ruj frost kategorisinde; aslında ben MAC'in frost yapılı ürünlerini pek sevmiyorum; hem fazla renk vermiyorlar (özellikle far olunca) hem de içlerinde ufak etrafa yayılan (dudağa yapışan) küçücük simler oluyor. Açıkcası Elca'da o kadar ucuza görmesem muhtemelen bu ruju almak aklıma bile gelmezdi! Ama şimdi iyiki almışım diyorum çünkü bu ruj frost olmasına rağmen güzel duruyor ve dudaklarımı kurutmuyor! Tek kötü yanı biraz metalik bir görüntü veriyor; ama o metalik görüntüyü rujun üzerine uyguladığım MAC nothingness tarzında bir lipgloss ile azaltabiliyorum :)


MAC Beigeland Lipstick

MAC Beigeland Lipstick

English: Beigeland was promoted with the Spring colour forecast collection, so currently you wont be able to find it at your MAC counter. But as you all know MAC does have a habit of repromoting some of their old collection items, so if you want this lipstick just keep an eye out for any new collections...it may be repromoted! But even if it isnt repromoted dont worry because I think there may be lots of dupes for this color, one example being Stila's "Gemma" lipstick  (which I also own).

This lipstick has a frost finish, and I really do not like MAC products with a frost finish because of the fall-outs and poor pigmentation. I purchased this lipstick at a local CCO and to tell you the truth I wouldn't have bought it, if it hadn't been so cheap. Fortunately for me, I do like the lipstick despite its frost finish :) It does look kind of metallic on my lips (another downside of frost finishes) but I apply a lipgloss (such as MAC nothingness) on top, to decrease that metallic effect!


5 yorum:

 1. rengi çok güzelmiş canım,ben çok seviyorum böyle doğla ve nude'a yakın tonları :) hatta mümkünse hep onları kullanabilirim!! :)dudağındaki duruşu da çok hoş !

  YanıtlaSil
 2. Çok güzelmiş,ben de bi nude sever olarak beğendim canım :)) Ama metalikimsi görüntüyü anlayamadım tabi üstüne gloss geçtiğin için ... Sanırım bu ruja benzer renkler Loreal'de var ;)Dudaklarına da maşallah diyeyim hehehh ..

  YanıtlaSil
 3. Yourstyleisyoursignature: Tşk.ler canım :) Aynen bende nude veya en fazla açık pembe rujlar tercih ediyorum. Koyu renk rujlar pek bana göre değil, çok nadiren kullanırım, pek yakıştırmıyorum kendime! :)

  Junkhead: Canım beğenmene sevindim! :) Metalik görüntü, nasıl desem böyle sürünce simlerden dolayı fazla parlak duruyor. Fotoğraf makinası ile o metalik görüntüyü tam yakalayamadım! L'oreal'da mutlaka vardır, bu çok klasik bir renk :)

  YanıtlaSil
 4. Bir erkek olarak şu makyaj olayını bir türlü anlayamıyorum yau (:

  YanıtlaSil
 5. Modafobik: Eh, makyaj konuları her erkeğin ilgisini çekmiyor tabii :) Ama makyaj konusunda pek çok kadından daha başarılı erkek makyaj uzmanları da gördüm :)
  Sevgiler,

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.