28 Ocak 2011 Cuma

Golden Rose No 120 (Dupe for Chanel Paradoxal) + Claire's No 59

*For english pls scroll down.

Chanel'in paradoxal ojesinin rengini ilk gördüğüm andan beri çok beğeniyorum  ama açıkcası bir ojeye o kadar para vermek benim için mantıklı olmazdı çünkü ben neredeyse hergün sürdüğüm ojeyi değiştiriyorum! Piyasada bu renge benzeyen çok oje var; She, Claire's, Pastel, Alix Avien...Diğer bloglarda bu ojeleri görmüştüm ve nihayet bende dün paradoxal rengine benzeyen ojeme kavuştum; Golden Ros Paris serisinden No 120. Tabii birebir Chanel'le aynı kalitededir vs gibi bir iddiada bulunamam ama fiyat olarak çok uygun ve benim işimi fazlasıyla görüyor.
.
Rengine bayıldım, sanırım Chanel'e göre biraz daha açık bir renk ama içindeki ışıltılar vs çok güzel tabii fotoğrafta tam belli olmadı. İki kat sürülmüş hali:

Golden Rose Chanel paradoxal

Bu da çok yakından çekilmiş bir resim, içindeki ışıltılar biraz daha belli olmuş:

golden rose oje


Şu aralar çok sevdiğim bir diğer oje ise Claire's No 59. Rengi gerçekte çok daha güzel aslında bol ışıltılı bir oje, korkarım resimde ben o güzelliği yakalayamadım! Eğer lacivert oje arıyorsanız mutlaka bakmanızı öneririm. İki kat sürülmüş hali:


Claire's lacivert oje
English: I have been loving the color of Chanel's paradoxal nail polish ever since I saw it! However I really was not willing to pay that much for a nail polish since I tend to change my nail polish almost everyday it just seemed pointless to me! I had seen lots of dupe colors on other blogs and finally I have found the nail polish I had been looking for! It is from Golden Rose Paris series No 120.
.
Of course I can't claim the formula is the same as Chanel's polish however it is more than enough for me considering how cheap it is! :) The picture above shows it with 2 coats applied, I think the color is slightly lighter compared to Chanel.
.
Another nail polish I love is from Claire's, (no 59) the color is dark navy blue, I'm afraid I couldnt capture the beauty of this nail polish in the photo above, however it does give a general idea on the color....

10 yorum:

 1. renklere de pırıtılılara da bayıldım tatlım! ki tırnaklarının şekline yorum bile yapmıyorum daha önce de söyledim tam oje sürmelik harıka şekilleri! :)

  YanıtlaSil
 2. Canım çok teşekkür ederim güzel yorumun için :)

  YanıtlaSil
 3. Mimlendin tatlım ^.^

  http://nyuunosekai.blogspot.com/2011/01/fiyonk-mimi.html

  YanıtlaSil
 4. goldenrose alınacaklar listeme eklendi bile! yakından çekimde çok güzel görünüyor rengi ve pırıltıları =))

  YanıtlaSil
 5. Renk güzel ama fırçası çok kötü, sürmek zor oldu :(

  YanıtlaSil
 6. bloğuna bayıldım. renkler çok kaliteli, yorumlar çok güzel. iki dilde yazman da daha çok kişiye ulaşmak açısından çok büyük bir artı. çok başarılısın, bloğun çok keyifli, devamını diliyorum.

  YanıtlaSil
 7. Takhisis: Çok teşekkürler :) Bende aynı şekilde senin bloğunu çok beğeniyorum! Özellikle de videolarını izlemek çok keyifli!
  Youtube'a video koymak herkesin yapabileceği birşey değil o yüzden hem tebrik ederim hem de bol subscriber'ın olmasını dilerim :)
  Sevgiler,

  YanıtlaSil
 8. Alix Avien 243'ü denedim bugün. o da güzelmiş.

  YanıtlaSil
 9. Ona da denk gelirsem bakacağım mutlaka :) Birde pastel'inki varmış...

  YanıtlaSil
 10. Ben de rengine bayılıp aldım. Ama maalesef sürülemiyor bu oje. Geliştirdikleri ürüne yazık olmuş o fırça. Dalgalanmayı gidermek için katlarca sürmek gerekiyor. Sürdükten sonra 2saat falan beklense ancak kurur o kadar kat. Çok beğendim ama süremiyorum işte.

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.