24 Ocak 2011 Pazartesi

MAC Fluidline Non Conformist

"A mid-tone purple plum."
*For english please scroll down.
.
MAC'in fluidline'ları içinde benim favori renklerimden biri "non conformist" mor rengini çok sevdiğim için bunu sevmem pek de şaşırtıcı değil! Sanıyorum Limited Edition bir üründü, MAC'in sitesinden baktım şu anda satılan fluidline'ların içinde yok. Ben geçtiğimiz aylarda ELCA'dan almıştım, en son gittiğimde satılmıyordu maalesef...Ama her an MAC'in bir başka koleksiyonunda tekrar satışa sunulabilir!
.
MAC Fluidline
  .
Non conformist tam benim sevdiğim tonda bir mor, hafiften mavi alt tonlara sahip. Içinde herhangi bir sim yok, mat ve sürümü kolay bir eyeliner, ayrıca sürdükten sonra tüm gün sabit kalıyor herhangi bir yayılma/dağılma olmuyor.

.
MAC purple Fluidline
.
Genel anlamda fluidline'lar jel eyeliner gibi kullanılıyor ama ben bu ürünleri far bazı olarak da kullanıyorum. Örneğin bu renk mor ve mavi farlar için harika bir baz oluşturuyor! Birde bu jel eyelinerları alt kirpik dibine çekip, üzerine de aynı renkte bir farı eyelıner fırçası ile sürerseniz  kalıcılığını artırabilirsiniz. 

MAC'in fluidline'larını denediniz mi? En sevdiğiniz renk hangisi?


English: "Non conformist" is one of my favorite fluidlines from MAC, which is not suprising taking into account how much I love the color purple! I'm not sure but I think this was a Limited Edition either that or it has been discontinued which is a shame since its such a gorgeous color! But who knows MAC might just decide to repromote it again!
.
The color is a true purple and there are no shimmers in it. It applies smoothly and is quite long lasting.
.
The fluidlines are generally used as gel eyeliners, however they are also great for using as eyeshadow bases! This color is the perfect base for purple/blue eyeshadows. Also I use this color in my waterline and set it with a similiar purple eyeshadow.
.
What is your favorite fluidline?

.

8 yorum:

 1. ben alt kirpik dibinde kullanımını daha çok seviyorum , rengine de bayıldım canım :)

  YanıtlaSil
 2. Ben Blacktrack rengini kullanıyorum. Kendisine bayılıyorum!

  YanıtlaSil
 3. Makyaj Aynam: Blacktrack eminim MAC'in en çok bilinen/satılan fluidline'ıdır :) Siyah ne de olsa çoğu kadının vazgeçilmezi!

  YanıtlaSil
 4. Bu mor biraz maviye kaçıyor dediğin gibi canım,ama çok hoşmuş.Bir de gözlerinde görseydik yahu:))Buarada İzmir'e de Mac açıldı 1 hafta önce:D Ben de jel eyeliner almayı düşünüyordum,Mac'ten mi alsam acaba ya,Inglot'unki çok övülüyor da hangisi daha iyidir merak ettim.Bu Mac fluidline fiyatı ne kadar canım hatırlıyor musun?

  YanıtlaSil
 5. Junkhead: Evet evet canım, İzmir MAC mağazanız hayırlı olsun! :) Canım sana ben Bobbi Brown'ın jel eyelinerlarını tavsiye ederim ama fiyat konusunda biraz daha pahalı oluyorlar (ben en son 1,5 yıl önce almıştım 45 TL idi).
  Inglot mu MAC mi dersen açıkcası Inglot jel eyeliner hiç kullanmadım o yüzden birşey diyemem ama renk seçenekleri oldukça fazla sanırım :) Ben yine de MAC'i tavsiye ederim, fluidline'ları genel anlamda çok başarılı. Fiyat konusuna gelirsek malum son zamanlarda MAC bayaa bir zam yaptı o yüzden güncel fiyatı bilmiyorum canım ama 40 TL olmuştur en son 33-36 TL civarındaydı!

  *Bu arada bu ürünle bir makyaj uygulamasına da yer vermeye çalışacağım mutlaka :)

  YanıtlaSil
 6. Çok sağol canım uzun uzun yazdığın için:)) Inglot'unki 33 tl.ymış sanırım,ben ona bile fazla diyordum gerçi.Makyaj malzemesine çok para vermeyi sevmiyorum da.Ama Mac ile arasında fazla fiyat farkı yokmuş o zaman.Daha Mac'e gitmek nasip olmadı ama önümüzdeki ay düşünüyorum gitmeyi,o zaman bakarım bu eyelinera da bakalım artık...:D Makyaj foton için beklemedeyiiiim:P

  YanıtlaSil
 7. Rica ederim tatlım, aslında fiyatı çokmuş diyor insan duyunca ama o kadar uzun süre kullanılıyor ki aslında bir şekilde değiyor ödediğin fiyata :) En az 1,5 -2 yıl kullanırsın yani o derece :) MAC'e uğradığın zaman bir bakarsın tatlım, en iyisi deneyip beğendiğini almak :) En kısa sürede bir foto eklemeye çalışacağım canım, ne zaman makyaj yapsam acelem oluyor foto çekemiyorum! :)

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.