6 Ocak 2011 Perşembe

Maybelline Dream Mousse Blush Plum Prune

Bugün Maybelline Dream Mousse Blush'ı tanıtacağım. Ben alırken iki renk seçeneği vardı; birisi Plum Prune rengi idi, diğeri ise açık pembe- şeftali arasında çok güzel bir renkti (sanırım adı Peach Satin'di). Ben ne akla hizmet ise gidip 05 Plum Prune rengini aldım, aslında renk gayet güzel ama benim gibi beyaz tenliler için biraz koyu. Niye onu aldım, diğerinden kalmamışmıydı hatırlamıyorum ama eğer benim gibi açık tenliyseniz Peach Satin'e bakmanızı öneririm. Koyu tenlilere ise Plum Prune'ı öneriyorum, çünkü koyu tende çok doğal duracağını düşündüğüm bir renk.

Maybelline Dream Mousse Blush
.

Rengi her ne kadar koyu olsa da köpük allığımı kullanıyorum. Yapısı çok güzel, yumuşacık, ister parmak uçlarınızla, ister allık fırçası ile çok rahat sürebilirsiniz. Yanakta çok doğal duruyor ve en önemlisi gözenekleri tıkamıyor. Yanlız kalıcılık konusunda çok başarılı değil, idare ediyor ama öyle saatlerce kalmıyor, tabii bunda benim yağlı cildim etksi çok büyük, çünkü yağlı ciltte bu tür krem allıklar hemen eriyip gidiyor. Bu nedenle ben pudra/toz allıkları tercih ediyorum. (Ama cildiniz kuru ise bu tür krem/köpük allıkları çok rahat kullanabilirsiniz.)

Bu arada küçük bir ipucu; Krem allıklarınızın üstüne uygun renkte bir toz allık uygularsanız allığınız çok daha kalıcı olur. Kısacası krem allıklar toz allık için bir nevi baz görevi görmüş oluyor.
 .
Maybelline
.

Aşağıdaki resimde allığı yüzümden daha da beyaz olan (!) koluma uyguladım, rengi belli olsun diye çok fazla yaymadım, yoksa tabii yaydıkça cildinizin üzerinde daha doğal görünüyor :)

Maybelline Mousse Blush Plum Prune
4 yorum:

 1. Merhaba,
  Ben geçen yıllarda bu serinin 06 Brown Bronze Feerique rengini beğenip almıştım; ama pek kullanışlı bulmadım açıkçası. Sanki yüzüm allerji olmuş gibi durdu. Renginden değil de dokusundan böyle nokta nokta olmuş gibiydi. Bu yüzden ben bu allığı almak isteyenlere mutlaka deneyip öyle almalarını tavsiye ediyorum.
  Sevgiler :)

  YanıtlaSil
 2. canım.çok incesin çok teşekkür ederim :) Ben sana göre daha koyu renk bir tene sahibim ama yine de peach satin ismiyle beni etkiledi!şeftali tonlarını çok sevıyorum hem hafif hem de şeker bir renk veriyor :) Önerilerini dikkate alarak 2sine de bakıyım ben en iyisi :)

  YanıtlaSil
 3. Fındıkfıstık; Aaa çok ilginç, halbuki bende de pürüzsüz bir görüntü veriyor, ama işte çabuk yağlanan bir cildim var o nedenle pek kalıcı olmuyor bende. Her kozmetik ürünü her ciltte aynı durmuyor maalesef,o yüzden dediğin gibi almadan önce denemek en iyisi..
  Sevgiler,

  Your Style is Your Signature: Rica ederim tatlım, faydası olduysa çok sevindim. Peach Satin pembe-şeftali arası çok tatlı bir renk aslında koyu bir cilde de gider; sağlıklı bir görünüm verir :) Sen gittiğinde bir dene canım yanağında nasıl durduğunu gör, böylece en güzel rengi seçebilirsin...
  Sevgiler,

  YanıtlaSil
 4. Benim yanaklarım yüzümün diğer bölgelerine göre daha kuru. Belki bu yüzden öyle durmuş olabilir :))

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.