7 Şubat 2011 Pazartesi

MAC Club Far

*For english pls scroll down.

"MAC Club" satin yapıda duo-chrome bir far, yani bir nevi çift renkli diyebiliriz; Ilk bakışta kahverengi gibi gözükmesine karşı içindeki yeşil simler nedeniyle sıradan bir renk olmaktan çıkıyor ve çift renkli bir görünüm alıyor. 

Bu tür duo-chrome farların en önemli özelliği kullanılan far bazına göre renk değiştiriyor olmaları. Örneğin koyu yeşil veya siyah bir far bazı ile club'ın içindeki yeşil ışıltılar ortaya çıkıyor, ten rengi bir far bazı kullanırsanız daha çok kahverengi gibi duruyor. Club'ı tek başına rahatça kullanabileceğiniz gibi farklı renklerle de kullanabilirsiniz; Kahverengi, mavi, yeşil ve siyah farlar ile çok güzel kombinleniyor.
 .
Ben aşağıdaki resimlerde painterly paint pot üzerine MAC Club'ı bütün göz kapağına uyguladım daha sonra MAC'den yine çok sevdiğim bir far olan Malt'ı crease bölgesine uyguladım. Kaş altına ise Too Faced'in beyaz farını kullandım.


"far","kahverengi far"
MAC Club


"kahverengi far"
MAC Club

Bu arada Club'a benzer bir fara sahip değilim; birazcık Sephora'nın chrome farlarından No 03 'e benziyor ama Sephora'nın farı aşağıdaki resimden göreceğiniz gibi daha açık bir renk ve yapısı Club kadar güzel değil. Ben Sephora'nın farını geçen yıl indirimden 5 TL'ye almıştım MAC farlara göre oldukça ucuz bir fiyat :) Ama dediğim gibi çok başarılı bir dupe sayılmaz...(Sağdaki MAC Club / Soldaki Sephora No 03)


MAC Club Dupe
Sephora 03 vs MAC ClubEnglish: Club is one of my favorite eyeshadows from MAC. It's a gorgeous Brown/Green duochrome which changes color depending on the color of your eyeshadow primer. For example if paired with dark green or black primer the green color in club really stands out.

Club has a satin finish, which is one of my favorite eyesahow finishes. It looks great when used on its own, or you can pair it with green, blue, black or brown eyeshadows, either way it looks beautiful!

On my eyes I used MAC's painterly paint pot as primer; club all over the lid and MAC Malt on the crease area. I also used a shimmery white Too Faced eyeshadow under my brow.

I haven't really come across a good dupe for MAC Club however I can say that Sephora's Chrome eyeshadow in No 03 resembles Club. Sephora's eyeshadow however is lighter and isn't exactly what I would call a "dupe".


.

13 yorum:

 1. rengi hem hafif, hem de çok güzel duruyor.göz rengi tonlarında farları hep sevmişimdir,daha doğal duruyor,bu da sana çok yakışmış canım :)

  YanıtlaSil
 2. Çok güzel olmuş, kalemini de çok merak ettim. Süper bir yeşil galiba :)

  YanıtlaSil
 3. Your style is your signature: Canım çok teşekkür ederim, bende kesinlikle günlük makyajımda doğal tonları seviyorum :)


  fındıkfıstık: Çok teşekkürler :) Aslında göz kalemim Clinique'in siyah göz kalemi ama üstüne far gelmiş ve yeşil gibi çıkmış :) Bu far böyle siyahın üstüne gelince yeşilmiş gibi duruyor :)
  Sevgiler,

  YanıtlaSil
 4. çoook güzel! ve yazdığın için tşkler! gayet hafif ve doğal duruyor, yeşil yansımaları çok güzel. bazı swatchlarında çok yoğun sürüyorlar herhalde gayet yeşil ve ağır duruyordu ama sende duruşuna bayıldım, evet kesinlikle alcam ben bunuuuu =) iyi günlerde kullan canım :*

  YanıtlaSil
 5. Teşekkürler canım :) Ben çok fazla sürmedim, yani normalde ne kadar sürüyorsam o kadar sürdüm...ten rengi far bazı ile böyle duruyor bu far bende :) Mutlaka tavsiye ederim tatlım :*

  YanıtlaSil
 6. I've never tried MAC Club, but it looks gorgeous! Good job!  www.beautyblogxo.blogspot.com

  YanıtlaSil
 7. Barbie: Thank you, I'm glad you like it! You should definitely check out Club though, its a great eyeshadow! :)

  YanıtlaSil
 8. Alacağım bu rengi! Bu arada söylemeden geçemeyeceğim; sanırım sen kat kat rimel sürülmüş kirpikleri sevmiyorsun ama ben bayılıyorum.(Topak topak olmalarını kastetmiyorum tabii) Bu kirpikler bende olsa nasıl boyarım onları =))

  Teşekkür ettim tekrar ;)

  YanıtlaSil
 9. Makyajaynam: Kesinlikle almalısın sana da çok yakışacaktır bu renk :)
  Rimeli her zaman tek kat sürüyorum canım; aslında hacimli kirpikleri çoook seviyorum, ama kat kat rimel sürünce ağırlık kirpiklerimi aşağı çekiyor ve iyice dümdüz duruyorlar, kirpik kıvırıcı ile bile kıvıramıyorum! :( Böyle bir paradoks içindeyim ben :)

  YanıtlaSil
 10. Mac sende ayrı güzel duruyor ^^

  YanıtlaSil
 11. Çok teşekkür ederim canım :) MAC'in farlarını çok kaliteli buluyorum ben, kim sürse güzel duruyor gibi geliyor bana :)
  Sevgiler!

  YanıtlaSil
 12. Çok teşekkür ederim canım :) MAC'in farlarını çok kaliteli buluyorum ben, kim sürse güzel duruyor gibi geliyor bana :)
  Sevgiler!

  YanıtlaSil
 13. çok güzel olmuş makyajın, gözlerinde çok güzel maşallah canım.

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.