4 Şubat 2011 Cuma

MAC Color Crafted


*For english pls scroll down.

Color Crafted -"Milky pink (frost)"

Bugün sürdüğüm "Color Crafted" ruj MAC'in 2009 yazında çıkardığı color crafted koleksiyonuna ait Limited Edition bir ürün, maalesef şu anda satılmıyor. Zamanında almak için çok uğraşmıştım, gittiğim MAC'lerde hep tükenmişti...daha sonra tesadüfen bulmuş ve hemen almıştım :)
.
Rujun rengi gerçekten güzel; sarı alt tonlarına sahip bir pembe o nedenle warm diye nitelendirilen cilt tonlarında daha güzel duruyor. YSL 'in rouge volupte serisinden "Lingerie Pink" in bu ruja benzetildiğini okudum, ancak o ruj bende olmadığı için yan yana swatchlayamadım maalesef. (Ama resimlerden gördüğüm kadarıyla her iki rujda pastel tonlarında.)

Bu rujun tek kötü yanı frost yapıda olması. Ben MAC'in frost yapıdaki ürünlerini bir türlü sevemedim. Frost yapıdaki rujlar dudaklardaki çizgilerin içinde birikiyor, far ve allıklar ise diğer çeşitlere göre (örneğin matte, satin gibi) daha az renk veriyor. Açıkcası bundan sonra kendi adıma şunu söyleyebilirim ki alacağım ürünlerin frost yapıda olmamasına dikkat edeceğim.
.
color crafted

Project Professional lipgloss'u ise yurtdışından çok ucuza almıştım, çok güzel ışıltıları var, pamuk şeker gibi kokuyor tek kötü yanı yapış yapış olması. Ama olurda görürseniz alıp deneyin derim :) Rujun üstüne daha parlak bir görünüm vermesi için uyguladım.

mac ruj


Bu resimi doğal ışıkta çektim, resimde tam belli olmamış ama aslında bu ruj biraz daha pastelimsi, çok şeker bir pembe:

MAC ruj
 


English: I have MAC's color crafted lipstick with project professional lipgloss on my lips today. Color crafted lipstick was released in the summer of '09 with the color crafted collection and I remember searching everywhere for this lipstick, it was sold out at all the MAC stores near me! I was so happy when I finally found it :)
 ..
The color can be described as more yellow based pink lipstick, unlike snob which is more purple based. It does look better on skins with warm undertones. Also I've read that this lipstick is considered to be a dupe for YSL rouge volupte in "lingerie pink"  but since I dont have YSL lingerie pink I cant do a comparision swatch. (However as far as I see from the swatches online they DO look similiar)
 .
Although I do like the color, the fact that it has a frost finish dissapoints me, I do not like frost finishes; The lipsticks are gritty and they emphasize any crack you may have on your lips. Also frost blushes and eyeshadows are not pigmented compared to matte or satin finishes.
.
I applied Project Proffesional lipgloss  on top of my lipstick for a shiny effect, this lipstick has really nice sparkles and it smells like cotton candy, the only downside is its very sticky :(

.

6 yorum:

 1. Çok güzel renk, çok da yakışmış...

  YanıtlaSil
 2. ne kadar şeker bir renk öyle ! hele üzerinde glossla daha da güzel olmuş rengi canım ,çok sevdim! :)

  YanıtlaSil
 3. Canım çok teşekkür ederim, beğenmene sevindim :) Gloss olmadan fazla pastel bir renk ama glossla gerçekten güzel oluyor :)

  YanıtlaSil
 4. Dudak güzel ne sürsen harika durur, nerde bizde bu kadar köftesi :D

  Ama çok güzel bir renk yakalamışsın. Pembiş pembiş ^^

  YanıtlaSil
 5. canım çok teşekkür ederim :) işin aslı koyu rujları pek kendime yakıştıramıyorum ama böyle pembe ve doğal tonları çok seviyorum :)

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.