27 Şubat 2011 Pazar

Maybelline Affinitone Fondöten

*Please scroll down for english.

Maybelline'in Affinitone Fondöten'ini bir kaç ay önce almıştım, ürünü bir süre kullanıp ona göre yorum yazmak istedim. Şu anda kullanmakta olduğum başka fondötenlerde var (L'oreal ve Stila) ve makyaj yaparken elim çoğunlukla onlara gidiyor ama bu fondöteni de hakkında yorum yapabilecek kadar kullandığımı düşünüyorum. Yanlız şunu unutmayın ki bu yorumlar tamamen benim görüşüm ve yaşadığım bazı sorunlar cilt yapım ile alakalı.  

Maybelline Affinitone
(Bendeki renk 03 Light Sandbeige) 
.
Kötü Yanları:
- Öncelikle  kapatıcılık konusunda çok başarılı bulmadığımı söylemeliyim, yani çok sorunlu bir cildiniz varsa ve yüksek kapatıcılık arıyorsanız bu ürün size göre değill!
- Eğer cildinizde gözenekler varsa onları ne yazık ki daha da çok vurguluyor! Sürdükten sonra -her ne kadar cilt üzerinde kolay dağılıyor olsa da- gözeneklerin içinde birikiyor ve kötü bir görüntü oluşturuyor!
- Bu fondöten sürdükten sonra hafiften ciltte parlama yapıyor ama üzerine pudra uygularsanız bu sorunu rahatça ortadan kaldırabilirsiniz! İşin ilginç yanı benim cildimde kışın kuru noktalar olur (özellkle yanak bölgemde ve burnumda), her ne kadar altına nemlendirici uygulasam da bu fondöten yüzümdeki bu kuru bölgeleri iyice vurguladı! Ambalajında "içindeki E vitamini cildi nemlendiriyor" yazıyor ama bence nemlendirme özelliği pek yoktu.
- Renk seçeneği çok yok, o yüzden alırken cildinize uygun bir renk olup olmadığını anlamak için mümkünse yüzünüzde veya boyun bölgenizde deneyin!

İyi Yanları:
- Bu fondoten hafif olduğu için özellikle yaz aylarında daha rahat kullanılabilir diye düşünüyorum. Eğer cildinizde gözenek yoksa ve çok yoğun kapatıcılık aramıyorsanız kesinlikle deneyebilirsiniz; cilde nefes aldıran, hafif bir yapısı var. Kesinlikle maske görüntüsü oluşturmuyor ve doğal duruyor.
- Cildinizde elinizle veya fondöten fırçası ile çok uğraşmadan dağıtabilirsiniz.
- Ürünü kullandığım süre içince cildimde herhangi bir sivilcelenme vb sorun yaşamadım.
- Fiyatı çok uygun...

Kısacası ben bu fondoteni bir daha alır mıyım? Muhtemelen hayır, bu fondöten benim cilt tipime göre değil ama Maybelline'in yeni çıkan fondötenlerini kesinlikle denerim çünkü sevdiğim bir marka!

Siz bu fondöteni denediniz mi? Nasıl buldunuz?
English: I have been using the Maybelline Affinitone Foundation for some time now, and I am ready to review it! At the moment I am also using foundations from different brands (L'oreal and Stila) and I find myself reaching out more for those! Still I have used this enough to write a review. Please keep in mind that this review is based on my personal experiences and my skin type; so not everyone will agree with what I say :) So now lets get to the review:

Cons:
- This foundation is very light so dont expect good coverage, if you problems on your skin that you would like to cover up, then this probably isn't the best foundation for you!
- If you have any pores then be careful, because it definitely has a tendency to accentuate them!
- After you apply it, it slightly gives the skin a glowy/oily look, however this can be taken care of by applying a thin layer of powder on top! The interesting thing is; In the winter I get dry patches (on my cheeks and nose) and this foundation definitely accentuates them! It has a tendecy to flake around any dry spot you might have! It is supposed to hydrate the skin with Vitamin E, but that didn't work out for me!
- Not much of a color range, so be sure to try it out before you buy it to see if you can actually find the right color for you!
.
Pros:
- Due to the light texture of this foundation I think it would be better to use during summer. If you arent looking for heavy coverage and have no pores, then this light weight foundation will be right for you! It looks natural and lets your skin breathe.
- It's easily applied and blended on the skin via a foundation brush or your hands.

- It didn't cause any break-outs on my skin.

- It's very cheap!

So as a conclusion; I wouldn't repurchase this specific foundation because it just wasn't right for my skin, but I definitely will try out more Maybelline foundations!

Have you tried out this foundation? Did you like it?
.

2 yorum:

  1. Bende ödülün var tatlım :))

    http://junkheadinpurpleland.blogspot.com/2011/02/odulum-vaaar.html

    YanıtlaSil
  2. Canım, çok teşekkürler hemen bakıyorum :)

    YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.