15 Nisan 2011 Cuma

MAC Shy Girl Ruj

Şu yazımda size kozmetik wishlist'imden bahsetmiştim ve dayanamayıp bu wishlist'te bulunan bir ürünü aldım, aslında aldım demeyelim, hediye geldi sayılır çünkü :) Rujuma kavuşalı en az bir ay oldu ve bu süre içinde çok severek kullandım, ama yazmaya daha yeni fırsat buluyorum...

"nude ruj", "mac ruj"
"Shy girl" tam bir Ilkbahar/Yaz rengi bana göre. MAC'in tarif ettiği gibi coral bir renk, yani turuncu/bej arası bir renk ama dudakta duruşunda çok hafif bir pembelik de oluyor. Yapı olarak cremesheen bir ruj olması nedeniyle buzdolabımda muhafaza ediyorum, Creme d' Nude kadar erimiyor ama yine de dikkatli olmakta fayda var. 

Doğal ve hemen hemen her göz makyajına yakışabilecek bir renk...

"ruj"
MAC Shy Girl Ruj


"MAC Batch Code'lar nasıl okunur?"

MAC rujların altındaki batch code'lar ürünün hangi ay ve yılda üretildiğini gösteriyor. En baştaki A/B/C harfleri çok önemli değil hangi seride üretildiklerini gösteriyor. Rakamlardan sonuncusu yılı, ortadaki ise ayı gösteriyor. 10-11-12. aylar için ise sırasıyla A-B-C harfleri kullanılıyor. Örneğin bu bendeki rujda A90 = 2010'un 9.ayında üretilmiş anlamına geliyor. Gerçi bu uygulama her üründe oluyor mu emin değilim ama yine de aldığınız ürünün ne zaman üretildiğini bilmek önemli bence...."lipstick" "ruj"English: MAC Shygirl was on my wishlist for some time now and I'm really happy that I finally got it! Actually it was a gift :) I have had it for over a month now, and have been using it frequently ever since I got it! However as I havent had a chance to update my blog I can only find time right now to write about it :)

First of all this color is perfect for Spring/Summer! Just as MAC describes it, its the perfect coral shade! However I believe it has the slightest pinkish hue to it! Since its a cremesheen I have placed it in my refrigerator so that it doesn't melt. However it is better than Creme d Nude which melts as soon I take it out! So I have found my favorite summer lipstick color, how about you? :)


.

3 yorum:

  1. Rengi süperrrr! Sende daha da süper durmuş tatlım! Dediğin gibi tam ilkbahar/yaza uygun hafif , şeker bir renk :)

    YanıtlaSil
  2. Canım çok tatlı durmuş renk sende !! ;) Teninle çok uyum sağlamış ,sanki bu tam senin nude un gibi . Güle güle kullaaan ! Öperim !

    YanıtlaSil
  3. Çok teşekkürler kızlar :) Öpüyorum ikinizi de :*

    YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.