17 Ağustos 2011 Çarşamba

Mim: Sevdiğim Filmler

Sevgili arkadaşım Junkhead tarafından mimlenmişim! Mim'in konusu çok beğendiğiniz ve asla izlemekten sıkılmayacağınız 3 film (üçlemeler üç film sayılacaktır):
.
1) Grease
Grease

Bu filmi çocukluğumdan beri o kadar çok izlemişimdir ki sayısını bile hatırlamıyorum. Film 1978 yapımı, ben henüz doğmadan çekilmiş...ancak  eski olmasına rağmen bu filme bayılıyorum! Müzikleri, hikayesi, oyuncuları herşeyi ile süper, ki bunu müzikalleri pek sevmeyen biri olarak söylüyorum...

2) Donnie Darko

Donnie Darko

2001 yapımı, oldukça ilginç bir konuya sahip bu filmi tam anlamıyla anlamak için bir kaç kez izlenmesi gerektiğini düşünüyorum...

Bunların dışında 3 numarayı seçerken gerçekten bir ayrım yapamıyorum, blogumda "hakkımda" kısmında sevdiğim filmleri listeledim, hepsini ayrı ayrı çok seviyorum ve muhtemelen en az 2-3 kere izlemişimdir :) Hatta unuttuğum 2-3 film de olmuştur mutlaka. Bu filmlerin dışında da kolay kolay bir kereden fazla aynı filmi izlemem; sonunu bildiğim şeyleri izlerken çabuk sıkılırım :)

Bu mim'i şimdiye kadar yapmamış ve yapmak isteyen herkese gönderiyorum!

9 yorum:

 1. Donnie Darko benim de favorilerimdendir canım :) Ama dedğin gibi tek seferde anlamıyor insan birşey :D Ben 3 kere izleyip,üstüne de netten araştırmayla çözmüştüm tüm filmi :)))

  YanıtlayınSil
 2. Kesinlikle oldukça karışık bir film canım :)
  Aynı bu şekilde bir başka karışık film de "Mulholand Dr." oldukça tuhaftı, bittikten sonra anlamak için bayaa bi internetten okumuştum konusunu filan :S

  YanıtlayınSil
 3. Grease'e bayılırım bende. Donnie darkoyu izlememiştim ama sanırım elimde film var. Bugün ilk işim onu izlemek olacak =)

  YanıtlayınSil
 4. Aynen canım Mulholland drive da fena filmdi :D İlk izlediğim anı hatırlıyorum da ... Buarada David Lynch'in en karmaşık filmini Lost highway ilan ediyorum . 2.kez bile izlemek istemedim . İzlediklerimin yarısını bile anlamışımdır herhalde :)

  YanıtlayınSil
 5. Buket: Grease süperdir :) Bakalım Donnie Darko'yu beğenecek misin sende? :)

  Junkhead: Aynen canım yaa fenaydı...Lost Highway'i izlemedim, ya da hatırlamıyorum :P

  YanıtlayınSil
 6. Lost highway i hiç izleme bence :D Ya da izle bakalım merak ediyorum sen anlayacak mısın birşey :))

  YanıtlayınSil
 7. Valla merak da uyandırmıyor değil hani :D Aklımda olsun canım, eğer izlersem sana mail atarım :)

  YanıtlayınSil
 8. Ben 3 Film Mim'ini yazdığımda Grease'i yazmadığıma epey pişmanım. O kadar severim, o kadar çok izlemişimdir ki :) Yine olsa yine izlerim.

  YanıtlayınSil
 9. Sevda: Olsun canım yazmış kadar oldun :) Ben geçen haftalarda Tv'de denk geldim ve yine izledim :) O film de özel birşey var 100 kere de izlese sıkmıyor insanı...

  YanıtlayınSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.