23 Eylül 2011 Cuma

Bobbi Brown Jel Eyeliner indigo ink & Eyeliner Fırçaları

Bobbie Brown'ın jel eyelinerlarını özellikle yabancı makyaj blog'ları çok methediyordu. Ben de gerçekten övüldükleri kadar var mı diye merak edip ilk jel eyelinerımı almış oldum. Aldığımdan beri severek kullanıyorum ve evet gerçekten övüldükleri kadar varmış! Bendeki renk "indigo ink" sanırım artık üretilmiyor, çok güzel bir lacivert.

"indigo ink"

Ürün çok güzel bir formüle sahip, sürdükten sonra saatler geçse bile akma bulaşma yapmıyor -ki ben şu aralar baz kullanmaya üşeniyorum, ona rağmen bir sorunla karşılaşmadım- (tabii çok sıcak yaz günlerinde biraz akabilir ama o bile çok minimum düzeyde), doğru bir fırça ile çok kolay sürülüyor, ayrıca ürün jel kıvamda olmasına rağmen kolay kolay kurumuyor, ben alalı neredeyse 2 yılı geçti mesela!

Bu arada ambalajı çok küçük gibi görünse de kullan kullan bitmeyen bir ürün, oldukça bereketli...


"Bobbi Brown", "indigo ink"

Nasıl durduğunu görmek için şu yazımdaki en son resime bakabilirsiniz...

Bu arada küçük bir tavsiye jel eyelinerları alt kirpik dibinde sabitlemek için üzerinden aynı renk toz bir far ile geçebilirsiniz.

Fırça olarak ben aşağıdaki resimde gördüğünüz eğik uçlu Ruby & Millie fırçayı tercih ediyorum, sanırım Türkiye'de bu marka satılmıyor, ben yurtdışından almıştım. Pek çok markanın bu şekilde eğik uçlu fırçası mevcut. 

Ruby&Millie Eyeliner

Bobbi Brown'ın fırça seti içinden çıkan bu ince uçlu fırça ise biraz daha dikkat gerektiriyor, elleriniz titrediği anda yamuk bir çizgi çizmeniz kaçınılmaz oluyor.   Eğer birazcık pratik yaparsanız bu fırçaya da alışabilirsiniz...

.
Bobbi Brown eyeliner fırçası

Sizin favori jel eyelinerınız hangisi? Nasıl bir fırça ile sürmeyi tercih ediyorsunuz?


.

9 yorum:

 1. Güle güle kullan canım :) Rengi öyle bir anlatmışsın ki merak ettim, nasıl acaba :)

  YanıtlaSil
 2. Marjo'cum çok teşekkürler :) Ben lacivert rengini çok seviyorum, ondan belki de bu kadar sevmişimdir :) Alttaki postta biraz görünüyor renk, ama gerçekte daha güzel...resimlerde tam yansıtamıyorum :(

  YanıtlaSil
 3. jel eyeliner benim de vazgecilmezimdir. 2 sene önce mac fluidliner'i aldim ve hala kullaniyorum. bitince tekra almak istiyorum, mucizevi bir sey cünkü :)
  ben sephoranin eyeliner fircasini kullaniyorum.

  YanıtlaSil
 4. Fulya; MAC fluidline ben de kullanıyorum, ama şimdilik BB favorim! Bir de inglot'unkileri denemeyi düşünüyorum :) Kesinlikle jel eyeliner mucizevi :)
  Sevgiler,

  YanıtlaSil
 5. Jel eyeliner daha kullanmadım ama çok yakında kullanacakmışım gibi bir his var içimde :)

  YanıtlaSil
 6. Tabii ki MAC Fluidline =) MAC 209 ve kırtasiyeden aldığım(!) harika fırçayla kullanıyorum ama açılı, ince bir fırça arayışındayım şimdilerde...

  YanıtlaSil
 7. Sevda; Canım kesinlikle tavsiye ediyorum :) alıştıktan sonra vazgeçemiyor insan :)

  Makyaj Aynam; Kırtasiye fırçaları da iş görür tabii ;) önemli olan uygulayan kişinin becerisi ne olsa :) Açılı fırça tavisye ederim ama, çok daha rahat oluyor bence...

  Sevgiler,

  YanıtlaSil
 8. bende daha Kullanmadım ama buda cok ıyı gozukuyor bence canım ınglotun eye lınerını kullandInmı sen **

  YanıtlaSil
 9. Matruşka: Yok canım sadece Bobbi Brown ve MAC'in jel eyelinerlarını denedim. Inglot'tan da değişik ve bende olmayan bir renk almayı planlıyorum ama :)

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.