16 Mart 2012 Cuma

Akne Efsaneleri

*Basın Bültenidir.


Sivilce diyetten kaynaklanır: Diyetle sivilcenin ilişkisi kesin olarak saptanmamıştır. Çikolata, kızartma, kuruyemiş sivilce yapar diye bir kural yok. Kişinin sivilce yaptığını gözlediği bir yiyecek varsa ondan kaçınmasında fayda var. Bilimsel olarak da kan kolesterol düzeyini yükselten yiyecekler sivilceyi artırabilir.
.
Sivilce kirden kaynaklanır: Akne derinin kirli olmasından kaynaklanmadığı gibi aşırı ve sık sık deriyi temizlemek de sivilceyi geçirmez.
.
Bronzlaşmak sivilceye iyi gelir: Güneş banyosu sivilceyi geçirmez. Kısa bir süre azalmış gibi görünmesine neden olur ve sonrasında genelikle artırır.
.
Yüz temizleme ürünü ne kadar kötü kokuyorsa, sivilce üzerinde etkisi o kadar kuvvetlidir: Doğru teknolojilerle üretilmişve klinik olarak etkisi kanıtlanmış, güzel kokulu kozmetik ürünleride aynı iyileştirici etkiyi gösterir.
.
Sivilce sadece ergenlik döneminde görülür: Her yaşta görülebilir.
.
Stres sivilce yapar: Tam olarak doğru olmayan bir mit daha. Hafif stresler sivilceyle ilgili olmamakla birlikte ağır stres durumları hormonları etkileyerek sivilceyi artırabilir.


Sivilce ve Siyah Noktalarla Savaşınız Hiç Bu Kadar Güzel Kokmamıştı! NEUTROGENA PEMBE GREYFURT SERİSİ TÜRKİYE’DE...

Dermatologların önerdiği cilt bakım ürünleri markası Neutrogena, sivilce ve siyah noktalarla, içerdiği pembe greyfurt aroması ve patentli MicroClear teknolojisi ile etkin bir şekilde savaşan ve eşsiz kokusu ile duyuları harekete geçiren yeni cilt temizlik ürünleri“Neutrogena Pembe Greyfurt Serisi”ni Türk tüketicisiyle buluşturuyor. Neutrogena Pembe Greyfurt Serisi, problemli ciltler için geliştirilmiş, Yüz Temizleme Jeli ve Günlük Peeling Jel’den oluşuyor. 

Neutrogena’nın patentli MicroClear teknolojisi, sivilceye neden olan fazla sebumun çözülmesini ve böylece sivilce oluşumunun hızla azalmasını sağlıyor. Neutrogena Pembe Greyfurt Yüz Temizleme Jeli, içerdiği salisilik asit sayesinde cilde derinlemesine nüfuz ederek siyah nokta oluşumunun azalmasına yardımcı oluyor. Pembe Greyfurt Serisi ürünleri canlandırıcı formülleriyle cildi kurutmadan temizlerken, içerdiği pembe greyfurt aroması ile de duyuları harekete geçirerek cilde ferah bir his kazandırıyor.
  
Neutrogena Pembe Greyfurt Günlük Peeling Jel
Tavsiye edilen tüketici fiyatı:16,95TL

Neutrogena Pembe Greyfurt Yüz Temizleme Jeli
Tavsiye edilen tüketici fiyatı:16,95TL


.

1 yorum:

  1. Çikolata, kızartma hayatımın vazgeçilmezleri :D Ama sivilce korkusu yüzünden yemekten çekiniyordum artık rahatlıkla yiyebilirim ama fazlaya kaçmadaan :D
    Bilgi için teşekkürler :D

    YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.