14 Mayıs 2012 Pazartesi

Ann Yvette İnci Tozu Maskesi

"Ann Yvette" ürünleri ile ilk defa Vanilya Club Mart ayı kutusu sayesinde tanışmıştım, hatta önceden de belirttiğim gibi kutudan çıkan ayak kremini kullanıp oldukça memnun kalmıştım. Daha sonra Ann Yvette ile birlikte sizler için güzel bir çekiliş hazırlamıştık, bu sırada firma bir jest yaparak bana da denemem için ürünlerinden göndermişti. Bu ürünler içinde benim en çok dikkatimi çeken şüphesiz inci tozu maskesi oldu.
.
İnci tozu maskesi hakkında görüşlerimi sizlerle bir an önce paylaşmak istemiş olsam bile,  en azından bir kaç kere kullanıp yorum yapmanın  doğru olacağını düşündüm. Maskeyi yaklaşık 3-4 defa kullandım, her ne kadar haftada 2 defa kullanım önerilse de ben ancak haftada 1 kere kullanabiliyorum...

"inci tozu maskesi"

Öncelikle maskenin kullanım şeklinden bahsedecek olursak; 1 çay kaşığı inci tozunu 1 tatlı kaşığı yumurta akı ile karıştırıyorum, önceden yıkanmış (peeling yapılmış) cildime uyguluyorum. Bu arada bu karışımın çok hafif bir kokusu oluyor ama kesinlikle rahatsız edecek boyutta değil, belli belirsiz bir koku, o da maske kuruduktan sonra neredeyse hiç gelmiyor...
.
Yumurta akı ile inci tozunu karıştırdıktan sonra bu şekilde bir görüntü oluyor:


"inci tozu maskesi"
(Herhangi bir sebepten ötürü yumurta akı kullanamıyorsanız maskenizi 1 tatlı kaşığı zeytinyağı veya süt ile hazırlamanız da mümkün.)

Uyguladıktan sonra maske ciltte kuruyor, cildinizi geriyor ve hatta biraz kaşındırıyor. Bu sırada mümkünse mimik yapmamak gerekiyor...ama aksilik bu ya maske varken gülesim geliyor hep! Maskeyi 10 dakika kadar beklettikten sonra yüzümü yıkıyorum. Yıkadıktan hemen sonra nemlendirici krem uyguluyorum, çünkü cildimi biraz kurutuyor. (Bu nedenle her ne kadar tüm cilt tipleri için uygun olsa da, karma ve kuru ciltler için haftada 2 kere yerine, haftada 1 kere uygulamanın daha doğru olabileceğini düşünüyorum). Maskeyi uyguladıktan sonra 20 dakika cildinizi dinlendirmeniz öneriliyor, ben geceleri uyguluyorum, böylelikle bütün gece dinlenmiş oluyor cildim. (Malum gece uykumuza cildimizin kendini yenileme mekanizması devreye giriyor.)

Gelelim inci tozu maskesinin etkilerine; 
-Yüzümü yıkadıktan sonra ilk dikkatimi çeken şey gözeneklerimin küçülmüş olmasıydı, ki  en çok buna sevindim,
-Her uygulamadan sonra cildim aydınlık ve dinlenmiş gözüküyor,
-Cildimi bebek cildi gibi yumuşacık yapıyor,
Uzun vadeli etkileri arasında  kırışıklıkların önlenmesi ve cildin daha genç bir görünüme kavuşması var, ancak bunun hakkında bir şey söylemek için daha erken. Şu an için gerçekten çok memnun kaldım ve kesinlikle her hafta aksatmadan kullanmaya devam edeceğim.

*Ürün firma tarafından gönderilmiş olup, yorumlar objektif görüşlerimi yansıtmaktadır.

3 yorum:

  1. Canım 1 kere kullandım şimdiye kadar ama bu yumurta kırma yüzüme sürme mevzu benii benden alıyor, bir de ben de bir etkisi olmadı ilk kullanımın ama devam edeyim bari madem önerdin. Sütle mi denesem acaba :)

    YanıtlaSil
  2. Sevda'cığım yumurta akını kullanma fikri cazip gelmiyor biliyorum ama gerçekten cilde iyi geliyor, istersen zeytinyağı ile de deneyebilirsin ama en etkili sonuç yumurta akı ile alınıyormuş :)

    YanıtlaSil
  3. alametin inci tozuyla bi alakasi oldugunu sanmiyorum. yumurta aki zaten gozenekleri kuculten siyah ve beyaz noktalari temizleyen ve cildi yumusak yapan bisey. yumurta aki cirpilip yuze suruluyor ve ustune tuvalet kagidi yapistirilip kuruyuncaya kadar bekleniyor. youtubeda bi suru, ozellikle zencilerin cektigi videolar var.

    YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.