18 Haziran 2012 Pazartesi

Flormar Pretty Oje P23

Flormar Pretty P23 oje mavi-yeşil arası güzel, yaz için uygun bir renk. Tek katta çok şeffaf durmuyor ama yine de opaklaşması için 2 kat sürmek gerekiyor. Kuruma süresi çok hızlı olmamakla beraber iyi sayılır.

"flormar oje", "P23"

(Hijyenik sebeplerden dolayı tırnaklarımı uzatamıyorum, o nedenle kısa olmalarını mazur görün lütfen.)

"mavi oje"
Flormar Pretty Oje P23

Bu arada benim ojede en önem verdiğim şey içeriğinde Toluene, DBP ve Formaldehit olmaması (bu maddeleri içermeyen ojelere 3 Free deniyor) Flormar ojelerde bildiğim kadarıyla eskiden Formaldehit vardı, ancak şu anda içerikte görünmüyor bu da çok büyük bir artı.

Flormar Pretty Oje P23

Pekiii bu oje size blogda tanıttığım başka bir ojeyi hatırlattı mı?  Bu renk Rimmel'in Sky High ojesi ile şişede neredeyse bire bir aynı duruyor. Hemen onu da oje çekmecemden çıkarıp tek tırnağıma sürdüm, bakalım ne kadar benziyorlar?

"flormar oje", "rimmel oje"

(sol tarafta Flormar Pretty P23, sağ tarafta Rimmel Sky High)

-Sky High opaklaşması için 3 ince kat gerektiren bir oje iken Flormar Pretty P23 2 ince katta opaklaşıyor.
-Her ne kadar resimde aynı gibi çıkmış olsalar da P23 daha koyu bir renk, Sky High daha açık ve biraz daha yeşilimsi bir mavi. 
-Sky High daha parlak iken P23 biraz daha kremsi duruyor.

Ama açık konuşmak gerekirse çok dikkatli bakmayan biri bu 2 ojenin ayrı renkler olduğunu anlayamaz. Bu ikili arasında daha opak yapılı olduğu için Flormar'ı daha çok sevdim.

4 yorum:

 1. Hiç fark yok canım.Kalitlerinde var mı bilemem :)

  Bende aranıza yeni takıldım izleyicim olursan sevinirim.


  kozmetikaynasi.blogspot.com

  YanıtlaSil
 2. Kozmetik Aynası: Valla kalitelerinde de fark yok gibi, hatta Flormar daha çabuk opaklaşıyor :) Tşk.ler yorumun için...
  Sevgiler,

  YanıtlaSil
 3. bu oje benim tırnağımı boyadı, alta base coat sürdüğüm halde ve tırnağımda 1 gün durduğu halde silince tırnaklarım mavi çıktı, neden bilmiyorum...

  YanıtlaSil
 4. bu pretty ojeler cok cabuk bozuluyor, ben bitiremeden katılaştı ve cope atmak zorunda kaldım daha da flormarın bu prettylerinden almam...

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.