24 Temmuz 2012 Salı

MAC Painterly Paint Pot (Far Bazı)

Bugün uzun bir süredir kullandığım bir ürünün yazısını yazmak istedim: MAC Painterly Paint Pot. Şu ana kadar MAC'in paint pot'ları dışında hiç göz farı bazı kullanmadım, o nedenle bu yazı başka markalarla karşılaştırmalar içermeyecek. (Elimde UD Primer Potion, Too faced shadow insurance ve Sephora far bazı var, onları da kullanınca  karşılaştırmalı bir yazı da yazmak istiyorum).


"MAC far bazı"
MAC Painterly Paint Pot

Painterly'i yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum, yani oldukça bereketli bir ürün. Şu ana kadar yapısında herhangi bir bozulma, kuruma vs gibi bir sorunla karşılaşmadım. Tabii saklama koşullarının da bunda etkisi olmuş olabilir; serin bir çekmecede ve dolayısıyla karanlık bir ortamda saklıyorum makyaj malzemelerimi. 
.
Aşağıdaki resimden de görebileceğiniz gibi painterly pembemsi-ten renginde bir far bazı. Her renk far için uygun olduğunu düşünüyorum, ama tercihen koyu renk farlar için koyu bir baz kullanabilirsiniz. Sürümü oldukça rahat, ben göz kapaklarıma ve kaş altıma parmak uçlarımla uyguluyorum. Kremsi bir bitişe sahip olduğu için kolayca yayılıyor ve göz kapaklarındaki damarları, kızarıklıkları gayet güzel kapatıyor. Herhangi bir sim, ışıltı vs içermemesi de ayrıca hoşuma gidiyor böylece hem mat hem simli farlar ile birlikte kullanılabiliyor, hatta hiç far kullanmayacaksanız bile göz kapaklarınızdaki bütün kusurları ve renk eşitsizliklerini kapatıyor.


"MAC painterly"
MAC Painterly Paint Pot
Makyajı sabitlemek konusunda da görevini başarıyla yerine getiriyor (sadece makyajım çok  uzun saatler kaldıysa ve hava çok sıcaksa bozulma olabiliyor) bunun yanı sıra farların daha 'canlı' görünmesini sağlıyor.
.
Bu arada painterly'i göz kapakları yağlı olan arkadaşlarımında severek kullandıklarını biliyorum, ancak yine de göz kapaklarınız yağlıysa paint pot'ları denemeden almamanızı öneririm. Sizin favori far bazınız hangisi? 


5 yorum:

 1. Değindiğin gibi, farsız makyajın bile tamamlayıcısı oluyor. Çok severek kullanıyorum. Fakat ben hep kuruyacağından korkup durdum, 3 yıldır kullandığın halde kurumamasını duyduğum iyi oldu :)

  YanıtlaSil
 2. 3 yıldır aynen ilk açtığımdaki hali ile duruyor! Umarım nazarım değmez şimdi böyle dedim diye :D Sevgiler,

  YanıtlaSil
 3. Ben de painterly pot olmadı (yağlı göz kapakları meselesi...) ben nars smudgeproof far bazı kullanıyorum çok iyi renksiz ve painterly'den daha hafif bir bitişi var hemen de kuruyor öneririm :)

  YanıtlaSil
 4. Casey tşk.ler yorumun için...Painterly'i şimdilik severek kullanıyorum, başka bir zaman için Nars aklımda olsun :)

  YanıtlaSil
 5. Ben daha far bazı kullanmaya yeni başlamış biri olarak şimdilik uygun markaları deniyorum ama bu nu da deniycem canım. Bu arada bir arkadaşım kullanıyor ama o hiç memnun değil. Farları çizgi çizgi oluyor buna rağmen :(

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.