9 Temmuz 2012 Pazartesi

Orly Halley's Comet Oje

"Halley's Comet" Orly'nin 2010 yılında çıkardığı Cosmic FX serisinden en çok dikkat çeken ojelerden biriydi. Bu turkuaz renkli ojenin içinde altın,yeşil ve mavi simler bulunuyor, özellikle ışığın geliş açısına göre bu simler daha da belirginleşiyor. Yapısı için harika diyemiyeceğim; çok ince bir yapısı var, rahat 2-3 kat gerektiriyor. Üstelik Sally Hansen insta dri sürmeme rağmen 2. gün tırnak uçlarında soyulmalar oldu *yine*. Bilmiyorum belki de bende bir sorun vardır, ellerimi sık yıkıyorum çünkü. 
.
Bu koleksiyon çıkalı çok zaman geçmiş olmasına rağmen hala internet üzerinden bulmak mümkün, eğer bulamazsanızda hiç üzülmeyin, Essence "Choose Me" bu ojenin neredeyse birebir aynısı (bizzat denedim onayladım :) üstelik fiyatı sadece 1,95 TL

Orly's Halley's Comet is one of the most popular polishes from their 2010 Cosmic FX collection. It's a turquoise with green, gold and blue glitter...it definitely reminds me of a mermaid's tail :) The formula isn't so good; it requires 3 coats for full opacity.  Also I had major chipping problems on three nails by day *two*! However looking at the color I would say it's all worth it :) (If you like this color you might want to check out Essence Choose Me which is a cheaper alternative)

"orly oje", "mavi oje"
Orly Halley's Comet Güneş ışığında / Natural Sunlight

(Aslında Cosmic FX serisine ait olduğu için bu ojenin adını  böyle uzayla ilgili koymuşlar ama bu renk bana denizi hatırlatıyor; masallardaki deniz kızlarının kuyruğunun rengi gibi)

"oje", "mavi oje"
Orly Halley's Comet Güneş ışığında / Natural sunlight

"simli oje", "mavi oje"
Orly Halley's Comet Kapalı mekanda flaşsız / Indoors w/out flash
Renk itibariyle favori ojelerimden birisi oldu, siz de beğendiniz mi bu ojeyi? (Yaz için favori ojelerime bakmak isterseniz  tıklayın!)

8 yorum:

 1. Canımcım çok yakışmış :) Hakkaten de Choose me ile aynı bunlar yaaa,ben de yakın zamanda süreceğim onu :D

  YanıtlaSil
 2. Junkhead'ciğim çok tşk.ler :) Sür canım yaz için çok güzel bir oje :* mavi/yeşil parlıyor :)

  Pınar'cığım canım! :*

  YanıtlaSil
 3. aslında simli oje pek sevmem ama çok güzel durmuş tırnaklarında bu renk :)

  YanıtlaSil
 4. ben çok beğendim şuan tırnaklarımda var sevgiler

  YanıtlaSil
 5. rebeltakipte & Elif çok tşk.ler kızlar yorumlarınız için <3 sevgiler,

  YanıtlaSil
 6. renk harika da çabuk soyuluyorsa kötü. Canım benim bir arkadaşım var, ben neredeyse 1 flormar ojeyi 1 hafta kullanabilecekken -ki benim de ellerim suya giriyor, temizlik hastalığım var da- ona 1-2 gün anca dayanıyor. Tırnak yapısı mı bilmiyorum.
  bu arada masallardaki deniz kızının kuyruğu benzetmene de bayıldım, 7 yaşındaki yeğenimde renkleri aynı böyle tarif ediyor :)

  YanıtlaSil
 7. Sevda'cığım demek ki kişiden kişiye değişiyor bu dayanıklılık olayı :) eheheh ama aynı deniz kızı kuyruğu gibi :) Tşk güzel yorumun için canım :*

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.