26 Eylül 2012 Çarşamba

MAC Gentle Mineral Allık

"Raspberry with gold pearl"  (MAC Allık)

"Gentle" MAC'in mineral allıklarından,bildiğim kadarı ile MAC mağazalarında daima bulunabilecek bir ürün kendisi. Springsheen, Peaches, Melba gibi MAC'in popüler allıkları arasında gösterilmiyor olsa da Temptalia bu ürünü "MAC'ten alınması gereken 12 allık" arasına koymuş.

"MAC Allık"
MAC Gentle Mineral Allık

Kullananlar bilir MAC'in mineral allıkları diğer allıklarına göre gr. olarak daha azdır (normal allıklar 6 gr. iken mineral allıklar 3.5 gr.) ve buna rağmen fiyatları da yanlış hatırlamıyorsam aynıydı. Bu biraz MAC'ten mineral allık almamak için bahane olabilir aslında, hatta aslına bakarsanız benim de bundan başka MAC'e ait mineral allığım yok.

Gentle mor alt tonlarına sahip bir pembe (zaten MAC bu rengi "raspberry" olarak çok güzel tanımlıyor). Bence bu renk soğuk (cool) alt tonlulara daha çok yakışacaktır ancak yine de benim gibi sıcak alt tonlu olmanıza rağmen kullanabilirsiniz. (Bu arada bu konular kafanızı karıştırıyorsa cilt alt tonu hakkında önceden bir yazı yazmıştım, şuradan okuyabilirsiniz.) Ürün ciltte kolay dağılıyor, pigmentasyonu da gayet iyi, sürdüğünüz miktara dikkat ederseniz oldukça doğal duruyor. Ayrıca içindeki ışıltılar yanaklarınıza daha aydınlık ve canlı bir görünüm veriyor.

"MAC Gentle"
MAC Gentle Mineral Allık Swatch
Yukarıdaki resimde hafifçe yayılmış halini görebilirsiniz. Kısacası MAC "Gentle" güzel bir allık ama olurda bir gün bitirebilirsem tekrar alınacak bir allık değil benim için, bunun da temel nedeni şeftali tonlu allıkları daha çok seviyor olmam! Ama pembe allık sevenlere  tavsiye edebilirim.

4 yorum:

 1. merhaba,

  ben de yıllarca MAC'tan pembe tonlu bir sürü allık kullandım. Dün bu yazınızı okuduktan sonra bir de mineralli alayım diye gittim ve de şeftali tonlarında bir allığım oldu.
  Şaşırtıcı derecede güzel bir allık, çok daha doğal durdu.
  Yazınız için çok teşekkürler, KOHL kalemi de denemeyi düşünüyorum.

  YanıtlaSil
 2. Çok tşk ederim, faydalı bulmanıza sevindim :) Kohl kalem olarak özellikle tarnish'i öneririm; blogda aşağıdaki linkte onun da yazısı var, orada uzun uzun anlatmışım :)

  http://makeupwithstyle.blogspot.com/2011/09/mac-tarnish-eye-kohl.html

  Sevgiler,

  YanıtlaSil
 3. Ben hep pembe tonlu allıklar kullandım, genelde denediğim şeftali tonları bana pek yakışmadı (oysa beyaz tenlilerde ne kadar harika duruyor)Bu allığın rengine de bayıldım. Gramajının da az oluşu bitirme ihtimalini kuvvetlendiriyor:)

  YanıtlaSil
 4. Sevdacığım, evet gramaj az ama bitmiyor bitmiyor :( önemli olan yakışan neyse onu kullanmak canım, sevgiler :*

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.