27 Eylül 2012 Perşembe

MAC Smolder Eye Kohl (Göz Kalemi)

MAC Smolder eye kohl şimdiye kadar bitirmeye en yaklaştığım siyah göz kalemi oldu ve artık bir yazıyı hak ettiğini düşündüm. Bu kalem uzunca bir süredir benimle, ve gerçekten çok severek kullandığım bitse bir daha alırım dediğim bir ürün. (Bakın nasıl da minicik kalmış:)

MAC Smolder Eye Kohl

Smolder bütün kohl'lar gibi yumuşacık bir sürüme sahip, ve gerçekten inanılmaz pigmentli. Gözlerimde lens kullanıyorum ve kesinlikle hiçbir alerjik reaksiyona, kaşıntıya vs neden olmadı. Tek kötü yanı alt kirpik dibinde gün içinde akma yapması, beni çok rahatsız etmiyor, ama ara ara kontrol etmem gerekiyor akmış mı diye. Akmasını önlemek için bazen üzerinden ince eyeliner fırçası ile siyah far geçiyorum ama genelde böyle bir uygulama için zamanım olmuyor. 

Kısacası eğer o akmayan mucize kalemi arıyorsanız çok hoşunuza gitmeyebilir ama simsiyah ve yumuşak yapılı bir kalem arıyorsanız çok seveceksiniz! Hatta sadece kalem olarak değil çok rahatlıkla göz kapağınızda yayarak far olarak bile kullanabilirsiniz, o kadar rahat yayılıyor.

MAC Smolder Eye Kohl

Aşağıdaki resimde daha önce yazdığım Flormar smokey eyes carbon black eyeliner ile yanyana karşılaştırmasını görebilirsiniz:

MAC Smolder Eye Kohl vs Flormar smokey eyes carbon black eyeliner 

Her ne kadar Flormar'ın bu göz kalemini sevsem de MAC kesinlikle daha yumuşak ve pigmentli bir kalem (tabii fiyatının da daha fazla olduğunu unutmamak lazım!) 

Şimdilerde denemek istediğim bir diğer kalem, en koyu siyah kalemlerden biri olması ile ünlü Urban Decay Perversion. 

Sizin favori siyah göz kaleminiz hangisi?


4 yorum:

 1. Canım görünüşü ne kadar güzel olsa da, fiyatı ve akıyor oluşu düşündürüyor beni :)
  Rimmel'in siyah gözkalemini kullanıyorum ve şu an kullandıklarım arasında en iyisi, ama şöyle bir durumda var emily ler bile ben de kolay kolay akmıyor :) Ama Rimmel'e bir bak derim, ben %50 indirim ile 12 lira gibi bir fiyata almıştım

  YanıtlaSil
 2. Sevda'cığım evet biraz akma yapıyor maalesef :( Rimmel'in kalemine de bakacağım canım tşkler önerin için :*

  YanıtlaSil
 3. bussuru kalem kullandım fakat hebsıde akıyor bende ne alıyım blemıorm loncome waterproof bıle aldım uc dort kere gecınce sıyah oluyor oda gozde gene akıyor ben anamadım bu ısı pahalıda olsa akıor ucuzda olsa yokmu soyle kalıtelı kalem :&[

  YanıtlaSil
 4. Valla Avril LAvigne in vazgeçemeden kulladığı bir kalemdir kendisi. Ama onda da ne kadar aktığını görebiliirsiniz :) Bence akmayan göz kalemi yok. Ama nedir? MACin içeriği daha temizdir. Ben sırf Avril için alacağım :D

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.