13 Eylül 2012 Perşembe

Nivea Pure & Naturals Serisi (Nemlendirici Krem / Tonik / Temizleme Sütü)

Geçtiğimiz aylarda Nivea'dan çok güzel bir paket aldım, içinden Pure & Naturals serisine ait krem, tonik ve temizleme sütü çıktı. Bu seri özellikle %95 doğal içerikli olması ile dikkatimi çekti. (Ürünlerin içeriğinde organik argan yağı & organik aloe vera bulunuyor, ayrıca paraben, renklendirici, silikon ve mineral yağlar içermiyorlar.)

Bütün cilt kremlerinde/bakım ürünlerinde olduğu gibi bu ürünler hakkında detaylı görüşlerimi sizlerle paylaşmadan önce ürünleri bir süreliğine kullanmak istedim. Açık konuşmak gerekirse krem ve tonik'i kullanıyorum ama temizleme sütünü pek kullanmışlığım yok, sanırım en fazla 5-6 kere kullanmışımdır; bunun da nedeni temizleme sütü kullanma gibi bir alışkanlığım yok, hatta en son üniversite yıllarında kullanmıştım desem yalan olmaz!

Nivea'dan gelen çanta ve not ile birlikte Pure & Naturals Serisi: (Paket ilk elime geçtiğinde çektiğim bir fotoğraf, o nedenle ürünler hala ambalajlı)

Nivea Pure & Naturals


Nivea Pure & Natural Nemlendirici Krem: Bana gelen krem normal ve karma ciltler için gündüz kremi; aynı seride kuru ve hassas ciltler için de bir gündüz kremi var. (Ayrıca gece kremi de varmış.) Krem oldukça yoğun yapılı, yani jel kıvamlı değil. Nemlendirmesini gayet yeterli buldum, cildim tarafından emilmesi biraz zaman alıyor. Yoğun yapılı olması nedeniyle kışın cildim daha kuru iken daha rahat kullanabileceğimi düşünüyorum, hatta gündüz kremi olmasına rağmen gece bile kullanılabilir!

Sivilcelenme vs gibi bir sorun yaşamadım, ancak -her seferinde belirtiyorum- benim cildim çok hassas olmadığından genellikle ürünler sivilcelenmeye yol açmıyor. Ürün parfüm içeriyor ancak kokusu yoğunca hissedilmesine rağmen bana göre rahatsız edici değil, ferah bir kokusu olduğunu düşünüyorum. 

Nivea Pure & Naturals Tonik: Toniği çok sevdim, içeriğindeki alkol denat'a (evet alkol denat içeriyor *maalesef*) rağmen cildimi kesinlikle kurutmadı ki normalde tonikler cildimin belli bölgelerini kurutur. Peeling sonrasında düzenli olarak kullanıyorum. Bu da, nemlendirici krem gibi, parfüm içeriyor bu nedenle alkol denat kokusu çok hissedilmiyor.

Nivea Pure & Naturals Temizleme Sütü: Az önce de belirttiğim gibi çok fazla kullanmadım, makyajımı başka ürünlerle temizlediğimden benim için çok fazla kullanım alanı olan bir ürün değil, ancak kısıtlı sayılı deneyimimde herhangi bir olumsuz etkisini görmedim. Hafif yapılı, losyonumsu bildiğiniz temizleme sütü...
*Ürün denemem için gönderilmiş olup, yorumlar objektif görüşlerimi yansıtmaktadır.

7 yorum:

 1. merhaba
  bu yazında bir fotonu izninle kendi değerlendirmemde kullanıyorum link de vereceğim... çantasını çekmeyi unutmuşum yazın :( yazıyı yazarken eksikliğini farkettim güzel değerlendirmeni hatırlayıp uçtum kondum bloguna :)

  YanıtlaSil
 2. Kozmetik Deneyimleri: Tabii ki kullanabilirsin :) Sevgiler

  YanıtlaSil
 3. Makyak Temizleme için süt tarzındaki ürünleri ben de sevmiyorum ve pek kullanamıyorum. Güle güle kullan canım :)

  YanıtlaSil
 4. Sevda'cığım: Aynen canım! çok teşekkür ederim :*

  YanıtlaSil
 5. ben de bu seti doğal olduğu için tercih etmiştim. temizleyici ve tonikten memnun kaldım ama nemlendirici sanki cildimi kurutuyor. Çok bir memnuniyetsizlik yaşamadığım için kremi bitireceğim. İçeriğinde alkol olmayan "ve" doğal içerikli bir nemlendirici arayışındayım şuan.

  YanıtlaSil
 6. Temizleme sütünü aldım nasıl kullancam hergün cildini temizlemek için kullanilirmi

  YanıtlaSil
 7. Temizleme sütünü aldım nasıl kullancam hergün cildini temizlemek için kullanilirmi

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.