2 Ekim 2012 Salı

Diet Esthetic Biotina Şampuan (At Şampuanı)

Diet Esthetic Biotin şampuanı aldığımdan şu yazımda bahsetmiştim. Henüz şampuanı bitirememiş olsam da uzunca bir süredir kullandığım için artık yazısını yazma vaktinin geldiğini düşündüm. 

Tüm saç tipleri için olan bu şampuanın üzerinde yazan "wonder horse" ibaresi at'lara özel kullanılan şampuanlarla aynı içeriğe sahip olmasından kaynaklanıyor diye düşünüyorum (ne yazık ki bu şampuan hakkında çok fazla bilgiye rastlayamadım...) Bu tür şampuanları uzun süredir denemek istiyordum, malum atların yeleleri/kuyrukları hep parlak ve yumuşacık olur, ayrıca yurtdışında birçok ünlünün de bu şampuanlardan kullandığını söyleniyor ki bu da bende biraz daha fazla merak uyandırmıştı. 

"Şampuan", "Saç dökülmesini önleyici"
Diet Esthetic Biotina Şampuan 

Şampuanın içeriğinden kısaca bahsedecek olursak; Biotin (H vitamini), saçı yenileyici özelliği olan kuşburnu yağı, B5 vitamini, inositol, A vitamini (retinol), E vitamini ve mısır yağı bulunuyor. Bunların yanı sıra içerikte pek de hoşuma gitmeyen birşey var: alkol denat!  

Şampuan hakkındaki yorumlarıma geçecek olursak;

-Saç dökülmesini engellemek gibi bir iddiası var ama ben kullandığım süre boyunca saç dökülmesinde bir fark görmedim, her zamanki miktarda dökülmeye devam etti.  Ancak içeriğindeki biotin'in saçları güçlendirici bir etkisi olduğu biliniyor, belki de şu aralar yoğun bir saç dökülmesi yaşamadığımdan bu etkisini tam olarak gözlemleyemedim.

-Benim saçlarım mat ve kuru değildir ancak bu şampuanın saçlarıma ekstradan parlaklık  ve yumuşaklık kattığını gördüm.

-Bu tür şampuanların saçları daha hızlı uzatma gibi bir etkisi olduğu söyleniyor,  zaten uzun saçlı sayılırım ama bu şampuandan kaynaklanan mucizevi bir etki görmedim, belki daha uzun süreli bir kullanımda olabilir.

-Son olarak içeriğindeki alkol denat'ın kurutucu bir etkisi olabileceğini düşündüğümden bu şampuanı her yıkamada kullanmadım  (maksimum haftada 2-3 kez kullandım.) Bu şekilde bir kullanımla saçlarımda herhangi bir kuruluğa neden olmadı ancak içeriğinde neden alkol denat bulunuyor anlayamadım, elbet vardır bir bildikleri!

Muhtemelen bittiğinde tekrar alacağım bir ürün olmayacak, zaten öyle her yerde de rastlamıyorum bu ürüne, özel olarak arayıp bulmama değecek bir ürün olduğunu da düşünmüyorum. Sadece bu tür şampuanları merak ediyorsanız alıp deneyebilirsiniz ama çok da mucize beklememek kaydıyla...

Ayrıca bu tür şampuanların en meşhuru olan Mane'n Tail şampuanı da merak ediyorum ancak bildiğim kadarıyla Türkiye'de satılmıyor.

250 ML'lik bu şampuanın fiyatı 20 TL.

4 yorum:

 1. ilginçmiş gerçekten

  YanıtlaSil
 2. Diet Esthetic markası bir ara bende de merak uyandırmıştı, fakat o sıralar edinememiştim. Yorumlarını okumam çok iyi oldu, çok özel bir şampuan değil notun, almamam için yetti arttı bile :)

  YanıtlaSil
 3. Kozmetik Deneyimleri: Değil mi? bende ilk duyduğumda çok merak etmiştim :)Başka markalarda gelse de denesem :)

  Miskin Kek'ciğim Keşke şahane olsaydı ama ortalama bir şampuandan çok üstün değil ne yazık ki :( Sevgiler

  YanıtlaSil
 4. bu şampuanı çok merak ediyorum. Bir arkadaşımın saç derisi gözüküyordu o derece bu şampuandan sonra saçları gürleşti.Nerde satılıyor acaba

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.