5 Kasım 2012 Pazartesi

Clinique Fondötenleri ile Daha Saglıklı bir Cilt


*Basın Bültenidir.

Clinique cilt bakımında sahip olduğu bilgi birikimini ve teknolojiyi fondötenlerine de aktarıyor. Bu bir gerçek. Bu da demek oluyor ki, farklı cilt ihtiyaçlarına farklı ürün önerileri sunan Clinique, fondöten önerileriyle de cilt bakım serilerini tamamlayacak fondöten seçenekleri olan bir marka. Bütün Clinique fondötenleri cilt bakımınızı destekleyecek içeriklere sahiptir. Fondöten kullanımı hakkındaki yaygın inanışın aksine Clinique fondötenleri cildi korur ve canlandırır. Cildin muhteşem görünmesini sağlar. En önemlisi Clinique fondötenleri tedavi destekleyici içeriklere sahiptir.

Konu fondöten olduğunda "Clinique" farklı ciltlerin farklı ihtiyaçlarını karşılayacak formüllere sahip; İster daha eşit bir cilt tonuna sahip olmak, ister akne ve sivilcelerinizden kurtulmak, ister çizgi ve kırışık görünümünü azaltmak isteyin ya da kuruluk veya parlama gibi günlük endişelere sahip olun; Clinique’te size özel bir "fondöten" bulabilirsiniz. Clinique fondötenleri, tüm Clinique cilt bakımı ve makyaj ürünlerinde olduğu gibi alerji testinden geçmiştir ve 100% parfümsüzdür.

Clinique Fondötenleri

Karma ciltler için: Superbalanced Sıvı Fondöten

"superbalanced fondöten"

“Cildimin bazı bölgelerinde yağlanma hissediyorken, bazı bölgelerinde kuruluk hissediyorum” diyenler için Superbalanced Sıvı Fondöten; sahip olduğu akıllı teknoloji sayesinde ihtiyaç duyulan bölgelere nemlendirme sağlarken ihtiyaç duyulan bölgelerde yağlanmayı kontrol altına alır.
Kimler için uygundur: Karma cilt tipine sahip, orta düzeyde kapatıcılık isteyen ve doğal bir görünüm tercih eden kişiler. 13 farklı tona sahiptir.
İPUCU: Nemlendiricinizi cildinizin mevsimsel ihtiyaçlarına göre tercih etmek, cildin nem dengesinin korunmasını sağlar.
Tavsiye edilen azami perakende satış fiyatı: 83 TL. (30 ML)

Daha eşit bir cilt tonu için: Even Better Sıvı Fondöten SPF 15

"even better fondöten"

“Koyu lekelerimden kurtulmak istiyorum” diyenler için Even Better Fondöten SPF 15, Even Better Clinical Koyu Leke Serumu’nun içeriğine sahiptir. Bu harika formül cildin daha aydınlık görünmesini ve cildin daha eşit tonda görünmesi için yapılanmasını sağlar ve gelecekte oluşacak hasarlara karşı cildi korur.
Kimler için uygundur: Karma cilt tipine sahip, orta düzeyde kapatıcılık isteyen ve doğal bir görünüm tercih eden kişiler. 12 farklı tona sahiptir. Even Better Sıvı Fondöten SPF 15 Clinique’in en çok satan fondötenidir.
İPUCU: Eşit bir cilt tonuna sahip olmak için günlük güneş koruması kullanmak çok önemlidir.  Even Better Cilt Tonu Eşitleyici Nemlendirici SPF 20 içermektedir. 
Tavsiye edilen azami perakende satış fiyatı: 86 TL. (30 ML)


Akne kontrolü sağlamak için: Anti-Blemish Sivilce Karşıtı Bakım Fondöten

"clinique fondöten"
“Yüzümde her zaman bir sivilce vardır ya da çıkmak üzeredir” diyenler için Anti-Blemish Sivilce Karşıtı Bakım Fondöteni  doğal görünüm sağlayan formüle sahiptir. Kapatıcılık sağlarken cildi temiz tutar ve sivilce oluşumunu önler.
Kimler için uygundur: Tüm cilt tiplerine (çok kuru ciltler hariç) sahip, orta düzeyde kapatıcılık isteyen ve doğal bir görünüm tercih eden kişiler. 6 farklı tona sahiptir.
İPUCU: Akne ve sivilce eğilimli ciltler, cildi rahatlatmak için parfüm gibi cildi irrite edebilecek  içerikleri kullanmayı azaltmalıdır.
Tavsiye edilen azami perakende satış fiyatı: 83 TL. (30 ML)

Yağ kontrolü sağlamak için: Stay-Matte Yağsız Fondöten
"clinique" "blog"
“Gün içerisinde yağlanma ve parlama endişesi yaşıyorum” diyenler için Stay Matte Yağsız Fondöten yağlanmayı kontrol altına alır, parlamayı önler ve gün boyu makyajınız yeni yapılmış görüntüsünü korur.
Kimler için uygundur: Tüm cilt tiplerine (çok kuru ciltler hariç) sahip, hafif ve orta düzeyde kapatıcılık isteyen ve doğal bir görünüm tercih eden kişiler. 6 farklı tona sahiptir.
İPUCU: Eğer gün içerisinde uygulamayı tekrar etmek istiyorsanız, antibakteriyel fırçaları tercih edebilirsiniz.
Tavsiye edilen azami perakende satış fiyatı: 83 TL. (30 ML)

Çizgi ve kırışık görünümünü azaltmak için: Repairwear Laser Focus All-Smooth Yaşlanma Karşıtı Bakım Fondöteni SPF 15
“Çizgi ve kırışıklarımın varlığını unutmak isterdim” diyenler için Repairwear Laser Focus Kırışık ve UV Hasarı Giderici Serum’un içeriğindeki teknoloji bu fondötene aktarıldı. Böylece Repairwear Laser Focus All-Smooth Yaşlanma Karşıtı Bakım Fondöteni SPF 15  çizgi ve kırışık görünümünü anında azaltır, zaman içerisinde de oluşmalarını engelleyecek içeriklere sahiptir.
Kimler için uygundur: Kuru ve karma cilt tipine sahip, orta düzeyde kapatıcılık isteyen, doğal ve canlı bir görünüm tercih eden kişiler kişiler. 6 farklı tona sahiptir.
İPUCU: Yumuşak dokunuşlarla uygulayın. Bu formülün cildin her noktasına girip, kusurlarını ortaya çıkarmadığını bilmek gerçekten güzel.
Tavsiye edilen azami perakende satış fiyatı: 109 TL. (30 ML)

Kuru ciltler için: Moisture Surge Renkli Nemlendirici SPF 15

"kuru ciltler için fondöten"

“Cildimin doğal mükemmelliğini korumasını istiyorum” diyenler için gerekli güneş korumasını sağlar, yağlandırmadan cildi nemlendirir ve cilde hafif renk verir.
Kimler için uygundur: Tüm cilt tiplerine sahip, doğal kapatıcılık isteyen, doğal bir görünüm tercih eden kişiler kişiler. 4 farklı tona sahiptir.
İPUCU: Cildinize fondöten uygulamadığınızda cildiniz dış etkenlere daha fazla maruz kalır. Cildinizin en mükemmel görünümünü korumak için SPF içeren ürünler kullanmayı günlük rutininiz haline getirin.
Tavsiye edilen azami perakende satış fiyatı: 83 TL. (30 ML)

Peki ya doğru uygulama?
Clinique Global Makyaj Artisti Jenna Menard: “ En doğru fondöten, yüzünüzde varlığı belli olmayan ve cildiniz için en doğru desteği verendir” diyor.
Jenna Menard’tan ipuçları:
-Fondöteninizin daha fazla kapatıcılık sağlamasını istiyorsanız, öncelikle uygulamayı fondöten fırçası ile gerçekleştirin. Ardından nemli bir sünger ile fazla miktarı alın. Son olarak parmak uçlarınızla cildinize karışmasını sağlayın.
-Sizin için en doğru fondöten rengini alt çene hizanızda yapacağınız bir deneme ile belirleyebilirsiniz. Size en yakın 3 rengi deneyin. Yok olan ton sizin için en uygun olan tondur.
-En iyi görünümü boynunuza, omuzlarınıza ve göğsünüze de gölgelendirmeler uygulayarak elde edebilirsiniz.
-Fondöteninizi tüm yüzünüze uygulamak zorunda değilsiniz. En doğal görüntüyü tüm yüzünüze uygulamadığınızda elde edersiniz.
En doğru uygulama için: İhtiyacınız olan bölgelere uygulayın ve hassasça tüm yüzünüze dağıtın.

CLINIQUE’TEN HABER: 2-18 Kasım 2012 tarihleri arasında Clinique’ten yapacağınız fondöten ya da pudra alışverişinizde deluxe boy Airbrush Kapatıcı ya da deluxe boy Chubby Stick Nemlendirici Dudak parlatıcısı hediye!
2 yorum:

  1. Bende Superbalanced Sıvı Fondöten kullanıyorum. Çok sıkmakyaj yapmıyorum ama makyaj yaptıracağım kuaföre bile yanımda götürüyorum. Her defasında da çok güzelmiş diye duyuyorum.

    YanıtlaSil
  2. Ben anti-blemish i kullanıyorum. Çene bölgemde çok fazla sivilcelenme var ve çok rahatsız oluyorum. Sivilcelere olan etkisinden dolayı bunu aldım ilk başta çok tereddüt ettim ama benim sivilcelerimi kuruttu ve diğer fondötenler sivilceleri dağıtırken bunda öyle bir sorun yaşamadım tavsiye ederim.

    YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.