26 Kasım 2012 Pazartesi

Neutrogena Deep Clean Ferahlatıcı Peeling Jel

Neutrogena'nın deep clean ferahlatıcı peeling jel'ini bir süredir severek kullanıyorum, yazısını da geciktirmeden yazmak istedim. Bu ürün "içerdiği mikro tanecikler ile cilt yüzeyini ölü hücrelerden arındırmayı ve gözenekleri derinlemesine temizlemeyi ve cildi ferahlatmayı" vaat ediyor.

Neutrogena Deep Clean Ferahlatıcı Peeling Jel


Ambalajında kullanım sıklığı hakkında bir şey yazmıyor ancak ben hemen hemen her gün kullanıyorum, ben bu şekilde kullanarak bir sorunla karşılaşmadım. Ancak hassas bir cilde sahipseniz her gün kullanmanızı önermem, zaten kaşıntı, tahriş ya da kuruluk meydana gelirse kullanım sıklığını azaltmanız öneriliyor.

Bu peeling'in içeriğinde hem küçük, hem de iri tanecikler mevcut bu nedenle gerçekten gözenekleri derinlemesine temizliyor ve içeriğindeki mentol cildi ferahlatıyor.  Karma bir cilde sahibim ve uyguladıktan sonra hafif de olsa bir kuruma hissediyorum cildimde (ama tabii mevsim gereği cildim biraz daha kurumaya başladı, mesela yazın kullanırken böyle bir şikayetim olmuyordu.) Şu anda bu durum beni çok rahatsız etmiyor, ancak yakında -yanaklarım iyice kurumaya başladığında- bu ürünü kullanmaya ara veririm muhtemelen. 

Peeling'in hemen ardından gözenekleri iyice sıkılaştırması için tonik ve ardından  nemlendirici uyguluyorum. 

Neutrogena Deep Clean Ferahlatıcı Peeling Jel

Ambalajında bütün cilt tipleri için uygun olduğu belirtilmiş olsa da, kuru cilde sahip olanlara tavsiye edemeyeceğim, yukarıda da belirttiğim gibi kış aylarında cildinizi daha da çok kurutma ihtimali  yüksek.

150 ML'lik (bendeki +25 ml daha fazla) bu ürünün satış fiyatı 17-18 TL arasında. Ambalajı açıldıktan sonra 12 ay kullanım ömrü var. 


6 yorum:

 1. guzel bır urune benzıyor evet tanecıklerı yumusak olsa gerek ıyı gunlernde kullan ....

  YanıtlaSil
 2. ben yazın kullanıyorum bunu genelde canım, daha iyi oluyor senin de dediğin gibi kışın cildi kurutuyor gibi. en çok cildimde bıraktığı o mentollü hissi seviyorum :P

  YanıtlaSil
 3. Hergün mü kullanıyorsun? Bravo diyorum. Ben çok tembelim en fazla haftada 2 kullanırım :) Beğendiysen ben de deniycem bunu :)

  YanıtlaSil
 4. Matruşka: Tanecikleri de fena değil, çok sert değiller en azından :)

  Onorr: Evet canım senin yazını da okumuştum hatta :) aynı fikirdeyiz :)

  Sevda: Valla canım kullanıyorum, aslında son bir kaç gün aksadı ama :P Beğendim canım ama kurutma potansiyeli var...aslında tam yaz için ideal mentollü filan :)

  YanıtlaSil
 5. Peelinglerin her gun kullanılması doğru değil haftada bir kullanılmalı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu daily scrub, yani günlük kullanıma uygun ama cilt tipine bağlı olarak kullanım sıklığı değişebilir :)

   Sil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.