12 Aralık 2012 Çarşamba

Bobbi Brown Luminous Nemlendirici Fondöten

Bobbi Brown'ın makyaj ürünleri genelde hep sevmişimdir, bu yazıya konu olan fondöten de istisna olmadı. Her zaman söylüyorum ama tekrar etmekte fayda var; Ben fondötende çok yüksek kapatıcılık aramıyorum, tabii ki kusursuz bir cildim yok ancak yoğun kapatıcılığa ihtiyaç duyan bir cildim de yok, dolayısıyla cilt tonumun eşitlenmesi benim için yeterli oluyor.

Bobbi Brown Luminous Nemlendirici Fondöten

-Bobbi Brown luminious nemlendirici fondöten oldukça hafif yapılı bir ürün; BB kremlere göre daha yoğun kapatıcılık sağlasa da, çok yüksek bir kapatıcılık bekleyenleri hayal kırıklığına uğratacak türden. 

-Adında geçen moisturising (nemlendirici) ibaresinden de beklenildiği gibi cildi nemlendiriyor, yağlı bir cilt görünümü gibi değil de sağlıkla parlayan bir cilt görünümü elde ediyorsunuz. Tek sorun bir kaç saatten sonra  alın bölgemde hafif parlama yapıyor, o nedenle üzerine pudra geçmek gerekebiliyor. Zaten bu ürün kuru ve normal ciltler için ancak ben karma cilde sahip olmama rağmen aldım ve alnımda yarattığı hafif parlaklık dışında bir sorunla karşılaşmadım. 

-Ambalajında en iyi sonucun fondöten fırçası ile alınacağı yazılmış ancak ben çoğunlukla uygularken beauty blender'ımı kullanıyorum ve gayet memnunum; uygulaması kolay cilde eşit bir şekilde dağılıyor ve doğal bir görünüm veriyor.

-Cildi nemlendirdiği için -bazı fondötenlerde yaşadığım- pul pul görünüm ve kuruluk gibi sorunlarla karşılaşmadım. (Cildim karma olmasına rağmen kışın kuruyan bölgeler olabiliyor maalesef...)

-İnce çizgileri yumuşatma ve yaşlanma belirtilerine karşı etki etme gibi vaatleri de var. Bu konu hakkında bir yorum yapmam çok doğru olmaz ama  belirttiğim gibi nemlendirici bir etkisi olduğundan doğruluk payı olabilir, yine de çok yüksek beklentilere girmemek lazım sonuçta bu bir fondöten, nemlendirici krem değil!


Bobbi Brown Luminous Nemlendirici Fondöten 

Yukarıdaki fotoğraftan da göreceğiniz üzere ambalajı şişe gibi ve ucunda bir pompa yok; Sanırım ürün sıvı yapıya sahip olduğu için böyle yapmışlar, ama her uygulamada gereğinden fazla ürün gelmemesi için uğraşmam gerekiyor. Ayrıca bu şekilde bir ambalajın hijyenik olmadığı da bir gerçek...

Bendeki rengi "sand", cilt tonuma uyabilecek diğer renkleri de denedik ama en çok uyan bu oldu. Bu arada nedense bileğimde duruşuna bakınca sanki koyu bir renkmiş gibi duruyor ama söz veriyorum yüzümde öyle durmuyor! 


Bobbi Brown Luminous Nemlendirici Fondöten "Sand" Swatch

Ve kabaca yayılmış hali:


Bobbi Brown Luminous Nemlendirici Fondöten "Sand" Swatch

Kısacası normalkuru (hatta benim gibi -kış aylarında kurumaya meğilli bölgeleri bulunan- karma bir cilde sahipseniz) ve yoğun kapatıcılık aramıyorsanız sevebileceğinizi düşünüyorum. Yağlı ciltler için tavsiye etmem doğru olmaz, zira yağlı ciltte verdiği parlaklık rahatsız edici olabilir. 

Bitince tekrar alır mıyım, başka markalar mı denerim bilemiyorum şu anda severek kullandığım bir fondöten. Sizin favori fondöteniniz hangisi?

2 yorum:

  1. fondoren yerıne bb kullanıyoruM daha hoş oluyor kalıp gıbı degıl canım
    bu su bazlı gıbı sankı cıvık baya turuncu duruyor ama en alltaakı resım hoş kapatmıs uyumluda Olmus baya .. gule gule kullan

    YanıtlaSil
  2. Favori bb kremim var benim ;) fondoteni neredeyse bıraktım ;)

    YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.