5 Aralık 2012 Çarşamba

NPW Badem Yağı İçeren Besleyici Saç Maskesi

Geçtiğimiz haftaki Gratis alışverişimde NPW markasına ait 2 adet saç maskesi almıştım; biri badem yağı içeriyor diğeri ise jojoba yağı. (Bu maskeleri ilk defa gördüm, hatta aynı markanın tek kullanımlık ayak kremi de vardı yanlış hatırlamıyorsam.) Aslında bu ürünleri "biten ürünler" yazısına saklayacaktım ama malum benim boş ambalajları biriktirmem biraz uzun sürüyor, o nedenle ambalajı yanlışlıkla çöpe gitmeden yazısını yazmak istedim.

İlk denediğim badem yağı maskesi oldu, öncelikle ambalajını çok şirin buldum, hatta almamda ambalajı etkili olmuş olabilir; 

"saç bakımı","maske"
Npw Almond Oil Fragrance Nourishing Hair Mask

Big night out with all the girls, it's time to get glam & let your hair down! 

Açık konuşmak gerekirse bu tek kullanımlık maskeden çok fazla beklentim yoktu, malum saç ve cilt ürünleri genellikle uzun süreli kullanımdan sonra etki gösteriyor. Ancak şaşırtıcı şekilde tek kullanımdan sonra bile saçlarımda gözle görülür bir fark yarattı (tabii etkisi kısa süreli oldu -2 günlük!) 

Kullanım Şekli: Maskeyi saçlarınızı yıkadıktan sonra nemini alıp, saç diplerine ve baş derisine masaj yaparak uyguluyorsunuz ve saçınızı tarıyorsunuz. Daha sonra ılık havlu ile sararak 15 dakika bekletip ılık su ile duruluyorsunuz. Ben bu talimatlara uymadım maalesef; 10 dakika beklettim ve ılık havlu ile sarmadım! Ama ona rağmen saçlarımı yumuşacık ve parlak yaptı. Yani kısacası bir anda daha sağlıklı görünüme kavuştu saçlarım...(Kim bilir havlu ile sarıp daha uzun süre bekletsem neler olacaktı!?!)

(Bu arada paketinde nourishing leave in hair mask (yani besleyici durulanmayan saç maskesi) yazıyor ancak burada belirtilen "durulanmayan" ibaresi sanırım maskeyi saçlarınızda bir süre bekletmeniz gerektiğinden konulmuş, yoksa 15 dakika sonra saçlarınızı durulamanız gerektiği yazıyor paketin arkasında.)

Kokusu -şaşırtıcı olmayan bir şekilde- badem yağı gibi, yani öyle aman aman güzel bir kokusu yok ama beni rahatsız etmedi. Tek kötü yanı 15 ml'lik maske benim saçlarıma yeterli gelmedi, yani saç diplerine uyguladım ve saçımın geneline yaymaya çalıştım ama saçımın tamamına yetmedi, uzun saçlıysanız böyle ufak bir sorun var. 

Özellikle özel bir gün/gece öncesi çabuk etki eden bir saç maskesi isteyenlere tavsiye edebilirim.

İçindekiler:

"badem yağı"
Npw Almond Oil Fragrance Nourishing Hair Mask

15 m'lik bu ürünün fiyatı 3 TL. 

Edit: Bir okuyucumdan gelen yorum sonrası eklemeyi unuttuğum bir şeyi eklemek istiyorum:  Çok yağlı saçlara sahipseniz bu ürün saçlarınızı yağlandırabilir. Benim saçlarım da yağlı sayılır ama saçlarımı gün aşırı yıkamaya başladığımdan beri (yaklaşık 1 yıldır) yağlanma ciddi anlamda azalmaya başladı, o nedenle bu maskeden yana bir şikayetim olmadı.

6 yorum:

 1. ben de bunun yüz maskelerini deniyorum sürekli.. gerçekten de iyi maskeler..

  YanıtlaSil
 2. hımm..ilgimi çekti bu ürün benim.almam lazım benim bunu ama bişey sorucam saçlarında yağlanma yaptı mı bu ürün?benim özellikle kışın çok canımı yakıyo da bu durum :(

  YanıtlaSil
 3. çok merak ettim genelde saç uçlarım kuru olduğu için çok yoğun maskeler kullanıyorum. Bunu mutlaka deniycem belki yılbaşı öncesi:)))

  YanıtlaSil
 4. audrey: yüz maskelerini göremedim ben, bulursam onlardan da deneyceğim :)

  Belmut: Yazıma eklemyi unutmuşum, editleyeceğim şimdi. Benim saçlarım yağlı (ama 2 günde bir yıkıyorum) yağlanma yapmadı ama çok yağlı saçlarda yağlanma yapabilir aslında, çünkü saç diplerine de sürülüyor ne de olsa :/

  Melis: Tavsiye ederim :) ben de özel günlerde kullanmak için stoklamayı düşünüyorum :)

  YanıtlaSil
 5. hmm fıyatı uygunmus bayaDa zeytınyagı badem yagı ıyı gelır saca bılırım..
  bidE canım bu sac dıplerınde bır soruna yol acdımı hanı kepek kasıntı vs en son yıkadıkdan sonra?

  YanıtlaSil
 6. Matruşka: Hayır kepek veya kaşıntı olmadı ben de...ama tabii saç derisi hassas olanlarda ne gibi etkileri olur bilmiyorum...

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.