8 Şubat 2013 Cuma

Darphin Hydraskin İntensive Serum & Darphin Hydraskin Light Nemlendirici

Yeni yıldan kısa bir süre önce Darphin Hydraskin İntensive Skin Hydrating Serum ve Darphin Hydraskin Light Nemlendirici den oluşan güzel bir hediye paketi almıştım. Bir aydır kullandığım ve cilt bakım rutinimi daha zevkli bir hale getiren bu ikili hakkında ki görüşlerimi sizlerle de paylaşmak istedim.

Not: Cilt tipim karma ancak özellikle kış aylarında kuruya dönük bir karma cilt (yani yanakarımda, dudak kenarlarımda kuruma olabiliyor.) Akneye meyilli - hassas bir cilde sahip değilim.

Darphin Hydraskin İntensive Skin Hydrating Serum
.
Bu serum "cildi neme doyurarak canlı ve yumuşak bir yapıya kavuşturmayı" vaat ediyor. Aşağıdaki kutusundan göreceğiniz üzere, Darphin markası pembe kurdela ile göğüs kanseri bilinçlendirme kampanyasına destek veren markalardan.
.
"darphin","darphin serum"
Darphin Hydraskin İntensive Skin Hydrating Serum

Darphin hydraskin serumu sabahları ve akşamları yüzümü yıkadıktan sonra uyguluyorum. Pompalı şişesi oldukça kullanışlı, 1 veya 2 kere basarak bütün yüz ve boyun bölgem için yeterli miktarda ürün alıyorum.

"darphin"
Darphin Hydraskin İntensive Skin Hydrating Serum

Serumun kıvamı su gibi ve yapısı da gayet hafif ve cilt tarafından güzelce emiliyor. Cilt  üzerinde yağlı bir tabaka, ağır bir his bırakmıyor. Uyguladıktan sonra her ne kadar cildime nem sağlıyor olsa da üzerine nemlendirici krem uygulama ihtiyacı hissediyorum, ancak uyguladığım nemlendirici miktarı, serum kullandıktan sonra çok daha az oluyor. 

Çok hafif ve güzel bir kokusu var beni rahatsız etmedi. 

Bu serum özellikle benim gibi normal/karma (karma-kuru) ciltlerin ihtiyaçlarını karşılarken, kuru ve çok kuru ciltler için biraz daha güçlü bir serum gerekebileceğini düşünüyorum. Kullandığım süre boyunca herhangi bir olumsuz reaksiyonla karşılaşmadım. 
.
İçindekiler:
Darphin Hydraskin intensive Skin Hydrating Serum- İçindekiler


Darphin Hydraskin Light Nemlendirici Krem
.
Darphin Hydraskin Light nemlendirici krem normal ve karma ciltler için tavsiye ediliyor, ve gerçekten karma ciltli biri olarak benim cildimin ihtiyaçlarını gayet güzel karşıladı diyebilirim.

Krem, Mamaku esansı ve Impereta Cylindirica özü ile hücrelerin canlanmasına yardımcı olmayı ve formülündeki kivi ekstreleri ile cildin üst derisine uzun süre nemlendirme sağlamayı vaat ediyor.  %84'ü doğal içerikten oluşuyor ve Paraben içermiyor.
.
"nemlendirici","darphin"
Darphin Hydraskin Light Nemlendirici

Kremi her sabah ve akşam, serumun arkasından uyguluyorum (önce mutlaka serumun cildim tarafından iyice emilmesini bekliyorum.) Yoğun olmayan hatta hafif jelimsi diye tabir edebileceğim bir yapısı var. Cilt tarafından emilimi iyi ve cilde tamamen nüfuz ettikten sonra yumuşacık ve nemlenmiş bir cilt hissi yaratıyor. Bu kremi kullanmaya başladığımdan beri, gün içinde yanak bölgemde oluşan gerilme ve kuruluk hissi ortadan kalktı, bu da demek oluyor ki gerçekten vaat ettiği şekilde uzun süreli nem sağlıyor cilde.

Yukarıda da bahsettiğim gibi serum ile birlikte kullanıldığında, nemlendirici kremi az miktarda sürmek yeterli oluyor. Tıpkı serum da olduğu gibi kremin de hoş bir kokusu var, ancak seruma göre biraz daha yoğun. 

Cildime herhangi bir olumsuz reaksiyona neden olmadı.
.
"darphin","nemlendirici"
Darphin Hydraskin Light Nemlendirici

İçinden çıkan küçük plastik aplikatörü çok güzel düşünülmüş bir ayrıntı, bu şekilde daha hijyenik  bir kullanım imkanı sağlıyor çünkü parmaklarımı kremin için sokmama gerek kalmıyor.
.
İçindekiler:
.
"darphin"
Darphin Hydraskin Light Nemlendirici - içindekiler


*Basın ürünüdür, yorumlar objektif görüşlerimi yansıtmaktadır.

1 yorum:

  1. Çok merak ettiğim bir marka canım, Elca'da da görmüştüm. Bir araştırayım benim cildime göre olan ürünlerini. İçinden aplikatörü çıkması da iyiymiş, bazılarında olmuyor nasıl süreceğimi şaşırıyorum :(

    YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.