12 Şubat 2013 Salı

Pure DKNY Rose Parfüm

*Basın Bültenidir.

Masumiyet hiç bu kadar çekici olmamıştı...

Parfümden çok daha fazlası; DKNY’nın CARE ile ortaklığı sayesinde PureDKNY, adım adım kadınların ekonomik geleceklerini iyileştirmelerine yardımcı oluyor. En yeni parfümünün hammaddesi olarak kullandığı gülü büyük çoğunluğu kadın olan Türkiye’deki çiftçilerden alarak Isparta’da uzun dönem gül üretimini korumuş oluyor.

"ısparta gülleri"
PureDKNY sürdürülebilirlik hikayesi  klasik Türk Gülü ile devam ediyor; Isparta vadisinin zengin toprağı, yağmuru ve güneşi mükemmel güllerin yetişmesine olanak sağlıyor. PureDKNY Bir Damla Gül hikayesi işte tam burada doğdu. Karşınızda yeni bölüm…

Ailenin diğer üyeleri Bir Damla Vanilya ve Bir Damla Verbena gibi Bir Damla Gül de geleneksel olmayan yöntemlerle geliştirildi: bu hikayede içerik maddelerinin ayrı bir önemi var.

PureDKNY gül hikayesi, çeşitli narin pembe tomurcukların her yaz başı toplandığı Türkiye’nin Isparta vadisindeki Anadolu çiçek tarlalarında başlar. Neredeyse modern teknolojiden hiç etkilenmeyen babadan oğula geçme bir işleme tabi tutulur:
  
-Hasat dönemi her sene Haziran ayına denk gelir ve her çiçek  güneşin daha doğmadığı saatlerde teker teker elle toplanır. 
-Dönemin sonunda 2500 ton gül yaprağı çuvallara konulmuş, tartılmış ve 26 kazanın içinde ezilip işlemden geçmek üzere kamyonlar ile damıtma merkezine götürülmüş olur. 
-İşlemin sonunda daha sonra parfüme konulacak bir hammadde olan gülün saf yağı elde edilmiş olur.
 
Elde edilen koku gülün en saf halidir, basit ama yumuşak, düzenli ve modası geçmiş kokuya hiç benzemeyen bahçe gülünün en gerçek yansımasıdır.

 PureDKNY’ın sürdürülebilirlik hikayesi parfüm paketlemesiyle devam ediyor, her pakette:

-Doğaya dost %100 geri dönüşümlü cam ve aluminyum bileşenler kullanılmıştır.
-Korunaklı ormanlardan elde edilen maddelerin kullanıldığı ve yenilenebilir enerji ile çalışan fabrikalarda üretilen doğa dostu kartonlar
-Düşük VOC içeren mürekkep ile yazılmış ve selülöz (petro kimya içermez) ile yapılan NatureFlex dış kutu bulunur. 

"gül","parfüm"

PureDKNY  Rose 100ml: 245 TL /PureDKNY  Rose 50ml: 180 TL (*)

*Tüm fiyatlar tavsiye edilen perakende satış fiyatlarıdır.2 yorum:

  1. bahçe gülü diye bir parfüme 180 yada 245 tl veremem böyle ekonomik sıkıntıdaki bir ülkeden lüks kaçıyor

    YanıtlaSil
  2. Çok güzel görünüyor;bütçe almaya el vermez; ama Isparta güllerinin kullanılması çok sevindirdi. :))

    YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.