24 Mart 2013 Pazar

L'action Derinlemesine Nemlendirici Saç Maskesi

Şu aralar bu tür tek kullanımlık maskelere takmış durumdayım, ilgimi çekenleri alıp tek tek deniyorum. En son bir Gratis alışverişim esnasında L'action markasına ait saç maskelerini gördüm. Yanlış hatırlamıyorsam 3-4 çeşidi vardı, içlerinden kendi saç tipime en uygun gördüklerimden bir tanesini seçip denemeye karar verdim.

Seçtiğim maskenin tam adı "Derinlemesine nemlendirici deniz polimerleri özlü ipeksi yumuşaklık ve parlaklık verici saç maskesi". Bu maske saçlara nem, ipeksi parlaklık ve yumuşaklık kazandırmayı vaat ediyor.


"laction","gratis"
L'action  Derinlemesine Nemlendirici Saç Maskesi

Birinci aşama şampuanın hemen ardından uygulanıyor. Saçlarınızda 5 dakika bekletmeniz gerekiyor, yani bildiğimiz saç kremi gibi. Kokusu pek hoşuma gitmedi, daha doğrusu pek bir kokusu yok diyebilirim, genelde saç kremlerinin kokusu saçlarda bir süre kaldığı için güzel kokulu ürünleri tercih ediyorum. Banyo sonrasında saçlarımın açılmasını kolaylaştırdı. 

İkinci aşama ise durulanmayan serum kısmı, hatta ambalajında bu serumun saç kurutma makinası ile etkisini arttırabilirsiniz yazıyor. Ben de saçlarımı kurutmadan serumu saçlarıma yaydım. Küçük ambalajda olmasına bakmayın, benim uzun saçlarıma yetti hatta bir kısmı arttı bile. 


L'action  Derinlemesine Nemlendirici Saç Maskesi

Gelelim maskenin etkilerine, saçlarımın gerçekten çok kolay açılmasını sağladı, bunun yanı sıra parlaklık ve inanılmaz bir yumuşaklık kattı. Özellikle 2. serum saçlara dolgunluk ve hacim katıyor. 

Tabii bu tür maskelerden çok uzun bir etki veya uzun vadeli onarım özelliği beklememek lazım, biraz günü kurtarma amaçlı oldukları bir gerçek. İçeriklerinden ötürü bu tür ürünleri düzenli kullanmaktan ziyade arada bir kullanmak daha mantıklı bence, belki özel bir gün veya gece öncesinde uygulanabilir. 

İçindekiler:


"içindekiler"
L'action  Derinlemesine Nemlendirici Saç Maskesi - içindekiler

L'action markasına ait Gratis mağazalarında pek çok ürünü bulunuyor, zamanla onları da denerim belki. Bu maskenin fiyatı 4,9 TL.

2 yorum:

  1. aynı maskeden ben de kullandım. sendeki etkilerinin tersine, saçımı sertleştirmişti bu maske. hiç sevmedim ben.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Doğrudur, benim yumuşacık yaptı saçlarımı ama uzun vadeli bir etkisi olmadı tabii. Sevgiler

      Sil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.