16 Nisan 2013 Salı

Amonyaksız Saç Boyası Keranove Naturel Color

Bir süredir kuaföre gitmekten kaçınıyorum, muhtemelen yıllardır kuaförlerde saatlerce beklemenin acısı çıkıyor, bu nedenle boyama işlemini kendim yapıyorum. Keranove saç boyası'nı almamda en büyük etken amonyak ve paraben içermemesiydi. Amonyak içeren saç boyaları boya işlemi sırasında çok koktuğu için hoşlanmıyorum, ki bundan hoşlanabilecek kimsenin olduğunu da sanmıyorum. 

Aldığım renk 9.1 "çok açık küllü sarı" Genelde boya alırken çok açık ibaresine pek takılmıyorum çünkü kendi saç renginize de bağlı olarak renk zaten kutudaki görsellere göre 2-3 ton koyu çıkıyor. 

 Keranove Naturel Color Saç Boyası

Boyanın içinden; 
-1 tüp krem saç boyası, 
-1 uygulama şişeli aktivatör, 
-1 saşe renklendirme sonrası bakım, kullanım kılavuzu, 
-1 çift eldiven ve 
-1 çift gözlük sapı koruyucusu çıkıyor (gözlükleri ile saçlarını boyayan insanları düşünerek gözlük sapı koruyucusu koymaları da pek yaratıcı J)


 Keranove Naturel Color Saç Boyası

Boya esnasında gerçekten hiçbir şekilde rahatsız edici bir koku almadım. Ben boyayı fırça sürüyorum ki bir de uygulama esnasında yardım alırsanız sonuçlar çok daha iyi oluyor. Sürdükten sonra yaklaşık 40-45 dakika kadar saçlarımda beklettim.

 Keranove Naturel Color Saç Boyası

Boyanın etkilerine gelecek olursak;

-Boya saç rengini açma konusunda amonyak içeren boyalar kadar başarılı, ambalajındaki kadar açık bir renk olmadı ama bu tabii ki benim boyadan önceki saç rengimle ilgili. Amonyak içermiyor ama onun yerine hidrojen peroksit açma işlemini gerçekleştiriyor. Dolayısıyla saçlara zararı yine var. Yani saç boyası amonyak içermesin, saçlarıma zarar vermesin şeklinde bir düşünce ile bu tür boyaları alıyorsanız maalesef işin gerçek yüzü öyle değil! Amonyaksız boyaların tek avantajı amonyak kokmamaları, ancak amonyak'ın muadili olarak konulan ürünler bazen daha zararlı olabiliyor. Hidrojen peroksit düşük ölçülerde kullanılınca aşırı zararlı olmasa da yine de saçlarınızı yıpratacağını unutmayın.

-Saçlarım boya sonrasında çok fazla yıpranmadı, genelde her ay yerine, 3-4 ayda bir boyuyorum saçlarımı, bu nedenle bu konuda içim biraz daha rahat. 

-Beyazları kapama konusunda başarılı sayılabilir ama hepsini kapamıyor, çok beyazınız varsa yeterli gelmeyeceğini düşünüyorum.

-Banyo sırasında kullanabileceğiniz bir saç kremi de çıkıyor içinden. Küçük bir poşette  ve miktar olarak benim saçlarıma yeterli gelmedi. Kokusu çok güzeldi, Lolita Lempicka parfümü biliyorsanız aynen onun gibi kokuyor! Maalesef kokusu dışında pek bir olumlu yanı yoktu, saçlarımı açmaya yetmedi, ekstra bir yumuşaklık da katmadı.

Bu arada renk nasıl oldu diye merak ediyorsanız şu yazımdan fotoğrafı görebilirsiniz, gerçi tam rengini yansıtmıyor ama tahmin ettiğim gibi boya kutusundakinden 2-3 ton koyu oldu  J

Yanlış hatırlamıyorsam 12-13 TL civarında bir fiyatı vardı. Sizin denediğiniz amonyaksız saç boyaları neler?  

9 yorum:

 1. amonyaksız oluşu ve güzel kokması harika,boyalarda en büyük sorun hem yıpratması hemde o fena kokuları bazen boğulacak gibi yapıyor kokuları

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle öyle, amonyak kokusu çok rahatsız ediyor!

   Sil
 2. Ben bir kez kendim boyayayım, gölge yapayım dedim, leopar desenli saçım oldu. Paşa paşa kuaföre gidiyorum artık :))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahahhah Başak'cım leopar deseni saçlarını merak ettim :))

   Sil
 3. saçımı boyatmayalı yıllar oldu :) Korkuyorum da artık zarar görecek diye, hiç yanaşmıyorum kimyasal işlemlere, doğal doğal kullanıyorum.

  Kuaför olayı da ayrı bir sıkıntı zaten. İşten çıktığım saatler kuaförümün kapatma saatleri oluyordu, ben de hafta sonu gitmeye alışmıştım. Derken öyle bir ara vermişim ki düğün zamanı kuaförde sıkıntılar geçirip bayılacaktım resmen. İkide bir " bitti mi, bitiyor mu, ne zaman bitiyor" diye adamı sinir etmiştim. Bir de şu kuaförde kahvesini içip dergisini okuyup yayılarak saç boyatan, bakım yaptıran, kuaförde saatlerini harcayan bir güruh var ki onları anlamam mümkün değil. En fazla bir saatte işimi halledip yollayacaklar beni :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En güzeli doğal kullanmak zaten, ben de beyazlar var o yüzden boyuyorum aslında kendi saç rengimde açık kumral/koyu sarı arasında o nedenle benim için "en doğal" sayılacak tonlar bunlar. Maalesef kimyasal kullanmak zorunda kalıyorum :( Ahahah ben de inanılmaz sıkıldım kuaförlerde beklemekten, o yüzden şimdiik böyle evden idare ediyorum :)

   Sil
 4. Koyu tonları biraz daha iyi ,açık olanlara göre. Ben memnunum, saçımı dökmedi ve cildimi yakmadı. Kötü de kokmuyor ve güzel kapatıyor ama hep kullandığım rengin biraz açığını alınca hafif bir rahatsızlık duydum.

  YanıtlaSil
 5. ben bıoblas ın boyalarını kullanıyorum ve çok memnunum

  YanıtlaSil
 6. farklı önerisi olan var ise paylaşabilirse sevinirim.

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.