25 Nisan 2013 Perşembe

Beauty Formulas Kayısılı Temizleyici Yüz Maskesi

Yeni bir maske yazısı ile karşınızdayım; Daha önce denemediğim bir maske görünce almadan duramıyorum, benim için cilt bakımı rutinin en zevkli kısımlarından biri maskeler, bu nedenle son zamanda blogda maskeler başlığı oldukça dolmaya başladı :)

Bu yazının konusu olan maske Beauty Formulas'a ait "Apricot Deep Cleansing Self Heating Temizleyici Yüz Maskesi" 
 .
Beauty Formulas Kayısılı Temizleyici Yuz Maskesi

.
Bu maske kayısı ve avokado ile yüzünüzde ılık havlu etkisi yaratarak rahatlamanızı sağlamayı ve cildinizi makyaj ve kir kalıntılarından temizlemeyi vaat ediyor. Yani kısacası çok fazla bir vaadi yok. Temiz bir cilde uygulanıyor ve yaklaşık 15 dakikalık bir bekleme süresi var.
 .
Beauty Formulas Kayısılı Temizleyici Yuz Maskesi
 .
Yapı olarak yoğun bir jel kıvamını andırıyor, yüze sürdükten sonra biraz yapış yapış bir his yaratıyor, haliyle pek hoşuma gitmedi bu özelliği. Maskenin adında geçen self heating ibaresinden de anlaşılacağı üzere cilde uyguladıktan 1-2 dakika sonra hafifçe ısınıyor. Ben 15 dakika beklettim ve cildim hassas olmamasına rağmen sonlara doğru hafif bir yanma/kaşınma hissi yarattı, bu nedenle hassas-alerjik ciltler için uygun olmayabilir.

Etkilerine gelecek olursak; Cildimi yumuşattığını hissettim ancak bunun dışında pek bir etkisini göremedim maalesef, kullandığım diğer maskeler gibi cildi aydınlatma, gözenek küçültme gibi etkilere sahip değil. Bu arada maske tek kullanımlık ancak bir kere kullandıktan sonra ağzını sıkı bir şekilde örtüp 3 defa kullandım (haftada bir kere olacak şekilde...)

İçindekiler:
 .
Beauty Formulas Kayısılı Temizleyici Yuz Maskesi
 .
Uzun lafın kısası olmasa da olur diyebileceğim bir maske, tekrar alacağımı sanmıyorum. Bu arada yanlış hatırlamıyorsam Watsons'dan almıştım ve 2-4 TL arasında bir fiyatı vardı.
  

5 yorum:

 1. ben bu maskenin sadece ısınmasını seviyorum :) Kıvamı bir tuhaf. Ben de memnun kalmamıştım daha önce kullandığımda.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle, çok bir etkisi olmuyor, boşuna uğraşıp cildimde bekletip, yıkamaya değmez :)

   Sil
 2. Keşke;İyi gelseydi beğenseydin canım aldığına değmiyor demi sinirleniyor haliyle insan,bendede mevcut daha kullanmadım hassas cildim bakalım nasıl gelcek bana:'/Dediğin gibi yapacaktım bende miktarı çok 3 kez kullanırım ben onu (:

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Keşke canım ama maalesef beğenmedim, umarım sen memnun kalırsın :) sevgiler

   Sil
 3. Bu tek kullanımlık maskelere bakıp bakıp inceleyip sonra yeniden önceki aldıklarımdan alıyorum. (Özellikle çikolatalı olandan) Üzerini okuyorum vaatleri hoşuma gitmiyor :)

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.