30 Nisan 2013 Salı

Gelin Adaylarina Oneriler: Gelin Makyaji ve Gelin Saci

Malum yaz ayları düğünlerin en sık yapıldığı dönem, ben de düğün telaşını önceden tatmış biri olarak (yaklaşık 5 yıllık evliyim) evlenecek olanlarla hem kendi tecrübelerimi paylaşmak istedim, hem de düğünlerinde tercih edebilecekleri makyaj ve saç modelleri üzerinde bir kaç tavsiye vermek istedim. 
.
Görsel Kaynağı: Google
Öncelikle her şeyi akışına bırakmak gerektiğini düşünüyorum. Gereksiz yere stres olmayın, gerçekten mutlu ve rahat olduğunuz takdirde saçınız ve makyajınızın nasıl olduğu fark etmeyecek ve çok güzel görüneceksiniz! 

-Ne kadar iyi makyaj yapıyor olursanız olun, düğün gününüzde bir sürü telaşınız olacağı için makyajınızı bir profesyonele yaptırmanızı öneririm. Genelde 1-2 hafta öncesinde makyaj provası yaptırılır, eğer son anda yapılmış bir makyajı beğenmeme riskiniz olduğunu düşünüyorsanız öncesinde prova yaptırmakta fayda olabilir. 
.
Görsel Kaynağı: Google

Ben düğün makyajımı özellikle kendimi rahat hissettiğim, günlük hayatımda da tercih ettiğim tonlarda yaptırmıştım;

*Göz makyajım kahverengi /bronz tonlardan oluşuyordu, yanaklarımda ise şeftali renkli bir allık tercih etmiştim. (Kahverengi yerine alternatif olarak gri tonlarda kullanabilirsiniz, ancak kişisel önerim rengarenk bir makyaj yaptırmamanız yönünde) 
*Ten makyajı olarak porselen makyaj yapılmıştı, gerçekten de bütün gün ve gece makyajımda akma, bozulma olmadı. 
Ufak bir öneri: Rujunuzu mutlaka yanınıza alın, o telaşta tazeleyecek vaktiniz olur mu bilmiyorum, ben sanırım maksimum 3-4 kere tazelemişimdir gece boyunca. Özellikle masa masa gezip fotoğraf çektirmeden önce tazelemekte fayda var! 

-Tırnaklarınızı unutmayın! Oje sürmeyi çok sevmiyorsanız parlatıcı cila kullanabilirsiniz, veya renkleri seviyorsanız pastel tonlar tercih edebilirsiniz. (Ben şeffaf-beyaz oje kullanmıştım, yüzük parmağımda ise simli bir oje tercih etmiştim.)
.
Görsel Kaynağı: Google
.
-Mutlaka ama mutlaka iyi bir deodorant ve çok kalıcı bir parfüm tercih edin. Özellikle yaz aylarında evlenecekler gün boyu fotoğraf çekimi vs koşturmaları sırasında terlemeye karşı önlem almak zorundalar. Ben parfüm tercihimi Chloe eau de parfum'den yana kullanmıştım, inanılmaz kalıcı bir parfüm, çiçeksi ve ferah bir kokusu var. (Lanvin Marry Me 'de isim itibariyle güzel bir düğün parfümü olabilir, denemiştim ancak pek kalıcı bulmamıştım.)
.
Görsel Kaynağı: Google
.
-Düğün saçı (gelinbaşı) en önemli ayrıntılardan bir tanesi. Düğün öncesinde saçlarınızda radikal değişiklikler yaptırmanızı önermem. Alışık olduğunuz saç modelini ve rengi muhafaza etmek en güzeli. Ben saçlarımı yaklaşık 2 hafta önce (o dönem kullandığım renge) boyatmıştım ve bir kere de prova yaptırdım. 
.
Görsel Kaynağı: Google
.
Gelin başı illaki topuz olmak zorunda değil, dalgalı saçların veya yarı toplu saçların uygun bir gelinlik ile eşleştirildiği takdirde çok hoş durduğunu düşünüyorum.  Ben saçlarımı yarı-toplu bir şekilde kullanmıştım, ayrıca gelinliğim romantik bir model olduğundan aksesuar olarak çiçek ve arkadan bağlı kısa duvak kullanmıştım (uzun duvağı sadece salona girerken kullanmıştım...)

Son olarak gelinlik, davetiye, mekan seçimi, dekorasyon, gelin çiçeği, pasta, düğün arabası seçimi, fotoğraf çekimi gibi konulara yeterince zaman ayırmayı unutmayın. Bu tür seçimlerin sizin ve müstakbel eşinizin zevklerini yansıtmasına özen gösterin. Düğünden önce özellikle internet'ten fotoğraflara bakarak ve çevrenizde daha önce evlenmiş arkadaşlarınıza danışarak bu tür seçimleri daha kolay yapabilirsiniz. 
.
Görsel Kaynağı: Google

Ne olursa olsun eğlenmeye bakın, unutmayın düğün gününüz hayatınız boyunca unutmayacağınız bir gün ancak gereksiz yere stres olarak bu güzel güne gölge düşürmeyin, aksine rahat olun, söz veriyorum her şey yolunda gidecek :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.