3 Nisan 2013 Çarşamba

Orly Ancient Jade Oje

Bugünün ojesi şimdiye kadar defalarca sürmeme rağmen bloga bir türlü yazısını yazmadığım Orly Ancient Jade. Bu oje Orly'nin 2011 İlkbahar Precious Spring koleksiyonuna ait. 
.
"yeşil oje"
Orly Ancient Jade Swatch
.
Adında geçen jade yani yeşim taşını hafiften çağrıştırıyor aslında, ancak birebir o renkte değil. Fotoğraflarda mint yeşili gibi çıkmış rengi ama alışık olduğumuz o mavi-yeşil arası renge sahip değil, bu oje için daha çok orta tonlu pastelimsi bir yeşil diyebiliriz. Benim "mint yeşili oje" tarifime pek uymuyor. Rengini tarif etmekte zorlanacağımı biliyordum.
.
"orly oje"
Orly Ancient Jade Swatch
.
Fotoğraflarda rengi doğru çıkmıyor, hatta bu ojeyi aratıp google'dan swatchlarına bakarsanız gerçek rengine en yakın halini yansıtan blogger All Lacquered Up olmuş, onun swatch'ında da olduğundan fazla yeşil çıkmış ama neyse...Flaşlı hali;
"orly oje"
Orly Ancient Jade Swatch

Kremsi bir yapıya sahip, iki katta opaklaşıyor. Diğer Orly ojeler gibi bunun da sürümü çok rahat, kuruma süresi de gayet iyi. Çok dayanıklı bir oje değil ama benim tırnaklarımda hiçbir oje günlerce dayanmıyor maalesef.

Artık bahar geldiğine göre bu tür renkli ojeleri bol bol sürebiliriz demektir J 

4 yorum:

  1. çoook güsel tınlar ve cok da yakısmıs bebeğim :)

    YanıtlaSil
  2. Çok güzel bir renk, en sevdiklerimden :) bir de ben bu kremsi yapılı ojeleri çok seviyorum, hem sürmesi hem çıkarması çok kolay oluyor :)

    YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.