2 Nisan 2013 Salı

Purederm Temizlik ve Aydınlık Oksijen Köpük Maskesi - Şeftali

Sıra geldi bir başka maske deneyimimi sizlerle paylaşmaya; Purederm Oksijen Köpük Maskesi. Aslında bu ürüne maske demek ne kadar doğru olur bilmiyorum daha çok bir yüz yıkama - arındırma jeli gibi düşünebilirsiniz.

Neler vaat ediyor? Oksijen köpüğe dönüşerek cilde derinlemesine işleyerek siyah noktaları gidermeyi ve ölü deri hücrelerini arındırmayı; İçeriğinde bulunan şeftali ekstresi, papaya, yeşil çay ve bambu ekstereleri ise cilde nem, yumuşaklık, esneklik ve daha aydınlık bir görünüm katmayı vaat ediyor.


"purederm","cilt bakımı"
Purederm Temizlik ve Aydınlık Oksijen Köpük Maskesi - Şeftali
.
Bir adet maske ikiye bölünmüş böylece iki kere kullanabiliyorsunuz ki tek başına bir paket bitirmek mümkün olmayacağından bu şekilde olması bence çok daha kullanışlı.

Maske kuru bir cilde uygulanıyor, hatta uygulama yaparken ellerinizin de kuru olması gerekiyor. Jel-losyon arası bir kıvama sahip maskeyi sürdükten kısa bir süre sonra cildinizde köpürmeye başlıyor (hatta traş köpüğü gibi bir kıvam alıyor) Ben iyice köpürene kadar cildimde  bekletip, ellerimle hafif masaj yaptım, ardından da ılık su ile duruladım.

Maskenin etkilerine gelecek olursak:
-Öncelikle kokusuna bayıldım, mis gibi şeftali kokuyor bana direkt yaz aylarını hatırlattı
-Duruladıktan sonra cilde ferahlık veriyor, adında oksijen geçmesinden mi etkilendim bilmiyorum ama gerçekten cildimin hava aldığını hissettim. Daha aydınlık ve kirden arınmış tertemiz bir cildiniz oluyor. 
-Üzerinden bir de tonikle geçtim ve hiçbir şekilde cildimde kir vs kalmamış olduğunu gördüm.
-Uygulamanın 1-2 dakika ardından hafif bir gerginlik yapıyor, kuru ciltlerde muhtemelen biraz daha fazla rahatsız edici boyutta olabilir bu gerginlik. Üzerine nemlendirici uyguladığım için çok da sorun etmedim.

"cilt bakımı","maske"
Purederm Temizlik ve Aydınlık Oksijen Köpük Maskesi - Şeftali

Kısaca özet geçersek; Cildi güzelce temizleyen, aydınlık görünüm katan, çok büyük mucizeler beklememek koşulu ile alınması gereken, eğlenceli, ve güzel kokulu bir maske!

Purederm'in bu maskesinin fiyatı yaklaşık 2-3 TL civarındaydı. Gratis mağazalarından alabilirsiniz!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.