4 Temmuz 2013 Perşembe

Yaz Makyajı için ilham Alın!

Yaz makyajı deyince benim aklıma ilk gelen şey: renkler! Kış aylarında daha doğal ve toprak tonlarını tercih ederken, yaz aylarında makyajıma biraz daha renk katmayı seviyorum; bazen canlı renkte bir ruj, bazen renkli bir maskara, bazense mavi göz kalemleri favori ürünlerim arasında. Bu yıl eskiye oranla makyaj süremi biraz daha azaltmış olmamın etkisiyle, eskisi kadar renklere yer veremesem de gönlüm yaz aylarında hep canlı ve göz alıcı makyajdan yana! 

Yaz ayları için favori makyaj örneklerimi derleyerek size biraz ilham vermek istedim.
.
Yaz Makyajı
..
Bronz Makyaj: Yaz makyajı denilince çoğumuzun aklına gelen ilk şeyin bronz makyaj olduğuna eminim. Özellikle göz makyajında renk kullanmayı tercih etmiyorsanız bronz tonlar ile güzel bir smokey (dumanlı) göz makyajı yapabilirsiniz. 
.
Aşağıdaki fotoğrafta Rachel McAdams'ın makyajı bence en iyi örnekler arasında. Charlize Theron ise Hollywood'un en güzel kadınlarından biri olarak, her türlü makyajı başarılı bir şekilde taşıyan bir isim, ancak bronz far güzel gözlerini iyice ön plana çıkarmış.
.
Yaz Makyajı - Bronz
..
Pembe Ruj: 2013 yaz makyajı için en gözde renklerden biri pembe! Ancak benim gibi beyaz tenliyseniz bu rengi göz makyajınızda kullanmak çok da iyi bir fikir olmayacaktır aksi takdirde 'neden ağladın' şeklinde sorulara maruz kalabilirsiniz. Pembe, her ne kadar göz makyajında kullanamasam da, rujlarımda kullanmayı sevdiğim bir renktir. Özellikle yaz ayları için pembenin canlı tonları çok hoş duruyor. 

Emma Stone ve Rachel McAdams bembeyaz tenleri ile pembenin tonlarını gayet başarılı bir şekilde taşımayı başarmışlar.
.
Yaz Makyajı - Pembe Ruj
.
Turuncu: Turuncu yaz için sevdiğim renklerden, özellikle bronz ten ile harika durduğunu düşünüyorum. Dikkat çekici bir turuncu ruju, Jessica Alba ve Jennie Garth'ın yaptığı gibi bol maskara sürülmüş kirpikler ile tamamlayabilirsiniz. (Eğer turuncu tonlarda ruj arayışınız varsa MAC Morange'a göz atabilirsiniz.) Rujunuzu ayrıca turuncu tonlu bir allık ile tamamlarsanız muhteşem duracağına emin olabilirsiniz!
.
Yaz Makyajı - Turuncu
.
Mavi Göz Kalemi: Yaz aylarının bir başka gözde rengi de mavi, özellikle mavinin canlı tonları ile bir anda bütün dikkatleri gözlerinize çekebilirsiniz! Ben mavi göz kalemini alt kirpik diplerime sürmeyi seviyorum. 

Aşağıdaki fotoğrafta, Stephanie Pratt'in mavi gözlerini, alt kirpik dibine sürdüğü mavi kalem ile nasıl belirginleştirdiğini görebilirsiniz. Eğer açık mavi yerine daha koyu renkler tercih ediyorsanız, kahverengi bir makyaj ile alt kirpik diplerinize süreceğiniz lacivert göz kalemi de muhteşem duracaktır!
.
Yaz Makyajı - Mavi Göz Kalemleri
.
Gece Makyajı: Yaz geceleri için sade makyaj yapmak zorunda değiliz! Aksine bronz ten ile biraz daha koyu bir göz makyajı inanılmaz güzel duruyor. Gece boyunca makyajınızın akmaması için suya dayanıklı ürünler kullanmaya özen gösterin.
.
Yaz Makyajı - Gece
.
Sizin favoriniz hangisi? Yaz aylarında makyaj rutininiz değişiyor mu? 

4 yorum:

  1. Mavi göz kalemi örneğindeki ikinci görsel hariç hepsine bayıldım ve bu yaz yapılacaklar listeme ekledim bile :) Çok güzel tüyolar gerçekten teşekkürler :)

    YanıtlaSil
  2. Evet diğerlerine göre biraz daha soluk kalmış sanki o makyaj değil mi? :) Ben teşekkür ederim yorumun için...Sevgiler

    YanıtlaSil
  3. bencede özellikle pembe rujun bu yaz moda olduğunu öğrendim teşekkürler sanırım açık tonlarda ruj tercih edicem :)

    YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.