20 Ağustos 2013 Salı

Too Faced Lashgasm Maskara

Too Faced Lashgasm Mascara bir süredir denenecekler listemdeydi, Too Faced markasına karşı bir sempatim var, bundan önce denediğim ürünlerinden memnun kalmıştım, dolayısıyla bu maskaradan da beklentilerim yüksekti.
.
Too Faced Lashgasm Maskara
.
Bu maskara aşağıda da göreceğiniz gibi, plastik- tarak uçlu bir fırçaya sahip. Fırçası çok ince olmamakla beraber, plastik fırçalarda genelde alışık olduğum o tombul görünüme de sahip değil. Bu tür fırçaların ortak özelliği, kirpikleri tek tek ayırma ve uzatmada başarılı, hacim verme konusunda ise başarısız olmaları.
.
Too Faced Lashgasm Maskara
.
Bu maskara da tam beklediğim gibi uzatma konusunda başarılı ancak hacim verme konusunda ortalama-vasat çıktı. Fırçası biraz sert bu nedenle fazla bastırılırsa kirpik diplerini acıtabiliyor. İlk kattan sonra ikinci katı uygularken kirpikler birbirine yapışmaya başlıyor. Maskara kirpikleri sertleştirmiyor ama hızlı kuruyor ve birbirine yapışan kirpikleri tarak ile düzeltme imkanı vermiyor. 

Bu maskarayı üst ve alt kirpiklerinize uyguladıktan sonra gözlerinizi sıkı sıkı kapatırsanız (mesela oldu ya hapşurdunuz- ki benim başıma 2-3 defa geldi) kirpikleriniz birbirine yapışacaktır. Ayrıca makyajımı temizlerken zorlanıyorum, biraz inatçı bir maskara! Suya dayanıklı değil ama suya dayanıklılar kadar zor temizleniyor. 
.
Too Faced Lashgasm Maskara - Swatch 2 Coats
.
Uzaktan duruşunu da eklemek istedim bu sefer, uzatma konusunda yeterli olup olmadığını bu şekilde daha net anlayabilirsiniz;
.
Too Faced Lashgasm Maskara

İyi yanları yok mu? Var tabii ki, rengini güzel veriyor ve gerçekten koyu siyah bir renge sahip, soluk siyahlardan değil. Fırçası ince olduğu için alt kirpiklere de rahat uygulama imkanı sağlıyor. Ayrıca gün içinde dökülme, akma gibi sorunlar yaşamadım.

Too Faced Lashgasm maskara sanıyorum 60 TL civarında bir fiyata satılıyor. Bir daha almayı düşüneceğim bir ürün değil ancak kullanıp memnun kalanlar da var :) Karar sizin!

Denediyseniz bu maskara hakkında görüşlerinizi merak ediyorum.

12 yorum:

 1. Senin kirpiklerde tüm rimeller gayet hoş duruyor :) Fakat, yazdıklarına bakarak benim de tercih edeceğim bir rimel değilmiş... önümüzdeki rimellere bakacağız artık ;) Sevgiler!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Başak'cım ama bu gerçekten vasatmış, bence de en güzeli önümüzdeki rimellere bakmak :)

   Sil
 2. Simsiyah gözüküyor gerçekten. :)

  YanıtlaSil
 3. Too Faced'e karşı benimde zaafım var.Bu maskara aldığım Love Sweet Love setin içinden çıkmıştı.Henüz sıra gelip denememiş olsamda okuduğum yorumlardan sonra çok bir beklentim kalmadı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Belki senin kirpiklerinde güzel durur, çok severek kullananlar da var :)

   Sil
 4. cok guzel durmus kirpiklerinde:) ben hic denemedim pahalıymıs fiyatı bana gore yani:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler canım, fiyatını hak ettiğini pek düşünmüyorum :/

   Sil
 5. guzel durmush.siyahligini da sevdim.

  YanıtlaSil
 6. Güzele ne yakışmaz ;)

  Doğum günün kutlu olsun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım benim, o senin güzel görüşün, çok teşekkür ederim :))

   Sil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.