24 Eylül 2013 Salı

John Frieda Saç Köklerine Hacim Kazandıran Sprey

John Frieda'nın Saç Köklerine Hacim Kazandıran Spreyi çok merak ederek aldığım bir üründü. İnce telli saçlara sahip olmama rağmen, hacim konusunda çok sorun yaşadığım söylenemez ama hangimiz daha da hacimli, kocaman saçlar istemeyiz ki?
.
John Frieda Saç Köklerine Hacim Kazandıran Sprey 
.
Bu sprey, içeriğinde bulunan özel kompleks ile ince telli ve sönük saçlara salon profesyonelliğinde doğal görünümlü bir hacim kazandırmayı vaat ediyor. Kullanımı; Havlu ile ıslaklığı alınan, nemli saçlara -saç köklerine yoğunlaşarak- püskürtülüyor, daha sonra saçlar kurutuluyor.
.
John Frieda Saç Köklerine Hacim Kazandıran Sprey 

Peki bu sprey gerçekten vaat ettiği gibi ince telli ve sönük saçlara hacim kazandırabilir mi? İşte yorumlarım:

-Ben ağırlıklı olarak hacim istediğim yerlere, yani saç diplerime sıkıyorum. Başımı öne eğerek saç diplerime eşit miktarda püskürtüp, daha sonra parmak uçlarımla ürünü dağıtıyorum ve son adım olarak saç kurutma makinası ile kurutuyorum. 
-Saçlarıma ilk sıktığımda yapış yapış bir his oluşturduğunu fark ettim ancak parmak uçlarımla ürünü saçlarıma dağıtınca o yapışkanlık baya bir azaldı. 
-Saçlarımda rahatsız edecek boyutta bir tabaka oluşturmuyor, kokusu da rahatsız edecek yoğunlukta değil.
-En önemli kısıma gelecek olursak saçlarıma kattığı hacimin abartılı bir boyutta olmadığını söylebilirim; her zamanki kurutma işleminden sonraki hacimden biraz daha fazlası diyelim. Hiç etkisini görmedim dersem yalan olur, ancak ince telli saçları kalınlaştırma, olağanüstü bir hacim katma vs gibi etkileri yok.
-İçeriğinde alkol denat bulunuyor, bu nedenle saçları kurutabilir, ben her gün düzenli olarak kullanmıyorum.

John Frieda Sac Köklerine Hacim Kazandıran Sprey
.
Memnun kaldım mı? Açıkçası buna ne cevap vereceğime emin değilim, hiç etkili olmadı diyemem ama kattığı hacimin çok sönük ve ince telli saçlara yeterli olmayacağını düşünüyorum. Bir daha alır mıyım? Sanmıyorum ama başka bir markanın benzer bir ürününü deneyebilirim.

Nerede satılır? Fiyatı ne kadar? Ürün 125 ML, Watsons'dan indirim ile 18 TL'ye almıştım, normal fiyatı 22-23 TL civarında. Açıldıktan sonra 36 ay kullanım ömrü var.

6 yorum:

 1. Ben de büyük umutlarla almıştım canım bu spreyi ama aradığımı bulamadım.. Dediğin gibi artık başka markaların ürünlerini deneyeceğiz :)

  YanıtlaSil
 2. Şampuanıda öyle 0 hacim. Yeminle Dove bile daha çok dolgunlaştırıyordu :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Demek ki John Frieda'nın dolgunlaştırıcı serisi bize göre değilmiş :) Oysa ki insan ne umutlarla alıyor!

   Sil
 3. Ya john frieda nin bir sürü ürününü kullandim ama hepsinde ayni sorun özellikle blondi di sanirim ismi sari saclar icin olanı hep düğüm düğüm etti saçlarımı o kdr para çöp oldu:(bu marka cok iyidi nedense bozdular

  YanıtlaSil
 4. john frieda nın bi çok ürününü kullandım hepsi vasat altı vaadlerini hiç karşılamıo kesinlikle.. bu ürünüde kullandım hacim vermesini geçtim aksine saçlarımı iyce yapıştırdı

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.