10 Ekim 2013 Perşembe

Darphin Eye Sorbet Mask Göz Çevresi İçin Maske

Bugünkü yazımın konusu, çok değişik ve farklı bir ürün; Darphin Sorbet Eye Mask yani göz çevresi maskesi. Daha önce göz çevreme hiç maske uygulamamıştım bu nedenle oldukça merak ettiğim bir üründü.
.
.
Göz çevresi bakımı oldukça önem verdiğim bir konu, göz altlarım kuru kategorisine girdiği için bu bölgeyi nemlendirme konusunda çok dikkatli davranıyorum. Bu maske de son 1-1,5 aydır düzenli olarak göz çevresi bakım rutinime eklenen ürünlerden.

Öncelikle neler vaat ediyor bakalım;.
"İçeriğindeki salatalık ve yeşil çay ile göz çevresindeki donukluğu hedef alarak cildin kısa süreli rahatlamasına, nemlenmesine ve aydınlık bir görünüm kazanmasına yardımcı olur."
..
Darphin Eye Sorbet Mask 
.
Kullanım önerisi haftada 1-2 defa şeklinde, ben haftada bir defa kullanıyorum (çoğunlukla üşengeçlikten kaynaklanıyor bu durum). Göz çevresinde 5-10 dakika kadar beklettikten sonra, kalan fazlalığı göz makyaj temizleyicisi ile siliyorsunuz (ben yağlı bir his bırakmaması için Bioderma Sensibio H20'yu kullanıyorum).

Darphin Eye Sorbet Mask göz çevresi maskesi hakkında benim yorumlarım şöyle:
-Kullanırken yüzük parmağımla normal bir göz kremini sürüyormuş gibi nazik hareketlerle, ürünü çok fazla yedirmeden sürüyorum, kremsi jel bir yapıya sahip ve çabuk yayılıyor,
-Rahatsız edici bir boyutta olmasa da yapış yapış bir yapısı var. Bekleme süresi olan on dakikanın sonuna doğru ürünün bir kısmı cilt tarafından emiliyor, zaten parmaklarınızla hafifçe dokunduğunuzda bunu hissedebiliyorsunuz.
-Kullandığım süre boyunca mevcut ince çizgilerim üzerinde bir etkisini görmedim ancak göz çevremdeki derinin daha yumuşak ve nemlenmiş olduğunu hissedebiliyorum.
-Uygulamadan sonra göz altlarına daha aydınlık bir görünüm kazandırıyor.
-Herhangi bir alerjik reaksiyon ile karşılaşmadım. Bu arada bu maskenin içeriğinin %92'si doğal kaynaklı ve paraben içermiyor (benim için artı özellikler!)
-Ürünün çok hafif, meyveli bir kokusu var.

Bu arada maskenin ardından tabii ki her zamanki gibi normal göz kremimi de uygulumayı ihmal etmiyorum. Böylece göz kremi öncesinde göz altlarım iyice nemlenmiş oluyor.
.
Darphin Eye Sorbet Mask 
.
Darphin Eye Sorbet Mask 15 ML'lik bir ambalaja sahip, fiyatı 99 TL. Açıldıktan sonra 6 ay içinde kullanılması öneriliyor. 

Göz çevresi bakımı için siz neler yapıyorsunuz? Böyle bir maske deneme fikrini sıcak bakıyor musunuz?
*Basın ürünüdür.


2 yorum:

  1. Güle güle kullan canım, göz kremini bile üşendiğimden haftada 2-3 kere ancak kullanan bir insanım, ayda 1 kullanırdım ben kesin :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Teşekkürler canım, aslında üşenmemek lazım. Göz kremini haftada 2-3 defa mı kullanıyorsun :O Neyse şanslısın cildin iyi durumda :))

      Sil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.