3 Ekim 2013 Perşembe

MAC Coquette Far

MAC'ten en sık kullandığım farlardan biri bugünkü yazımızın konusu; Coquette. Renk için çok değişik, çok orijinal demek doğru olmaz ancak yine de elinizin altında bulunması gereken 'temel renklerden' biri diyebiliriz.
.
MAC Coquette Far
.
Rengi MAC kendi sitesinde 'muted grey-ish taupe' olarak tanımlamış, ben de bu tanıma katılıyorum, içinde grilik bulunan taupe bu renk için en iyi tanım olacaktır sanırım. 


MAC Coquette Far
.
Coquette MAC'in satin bitişli farlarından, yumuşak sürümlü, belli belirsiz ince ışıltılar içeren bu far, tek bir fırça darbesi ile rengini gayet güzel veriyor, kolay dağıtılıyor. Biraz tozutma sorunu oluyor ancak çok dert etmeye değmez. Coquette'i göz makyajınızda kullanırken açık kahverengi, koyu kahverengi, gri gibi renkler ile kombinleyebilirsiniz.


MAC Coquette Far
.
Bir ara vakit bulursam bu yazıyı editleyip makyajımda nasıl kullandığımı da göstermek istiyorum, ancak  fikir vermesi için kolumda duruşu şu şekilde:.
.

Bu farın en güzel yanı, renginden ötürü kaşlarda da kullanım imkanı sağlaması. Özellikle açık kahverengi, küllü tonlarda kaşlarınız varsa renk birebir uyacaktır. Kaşlarımı doldurmak için kullandığımda Bobbi Brown'ın kaç fırçası ile beraber kullanıyorum.

MAC Coquette farın fiyatı 50 TL. (Eminim benzer bir rengi başka markalarda da rahatlıkla bulabilirsiniz.)

3 yorum:

  1. Mac farları seviyorum canım. Çok güzelmiş rengi, güle güle kullan :)

    YanıtlaSil
  2. Nihayet MAC tekli farlardan bahseden bir yaziya denk geldim. Gerci yazinin ustunden baya bir sure gecmis ama olsun :) Bence MAC mat farlari diger butun markalarin arasinda kaliciligi en fazla olan, tozutmayan ve tene en iyi sekilde oturan bir far. Hepsini almak istiyorum hepsini :)

    YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.