8 Ekim 2013 Salı

MAC Prussian Powerpoint Eye Pencil Göz Kalemi

MAC Prussian Powerpoint Eye Pencil, uzun bir süredir yazılmayı bekleyen ürünlerden. Belki de çok sık kullanmadığım için yazısını bu kadar erteledim...

MAC Prussian Powerpoint Eye Pencil
.
Göz kalemlerine ne kadar meraklı olduğumu sık sık dile getiriyorum, özellikle bir dönem gördüğüm bütün lacivert göz kalemlerini alıyordum, Prussian'da bu döneme denk gelenlerden bir tanesi.

MAC Prussian Powerpoint Eye Pencil
.
MAC sitesinde bu kalemi 'dark, military blue-grey' olarak tanımlamış. Lacivert renkli bu kalem başta sıradan bir renk gibi görünebilir, ancak güneş ışıkları ile buluştuğunda içindeki küçük renkli ışıltılar ortaya çıkıyor. Rengi kesinlikle çok güzel, özellikle ela ve yeşil gözlerde muhteşem duruyor. Ben genellikle MAC Painterly Paint Pot ile kullanıyorum ancak bej veya natürel renkli herhangi bir far ile de çok güzel kombinlenebilir.


MAC Prussian Powerpoint Eye Pencil

Yapı olarak ben MAC'in Eye Kohl kalemlerini daha çok seviyorum, ancak Powerpoint Eye Pencil'lar da hiç fena değil; Rengini tek seferde bile güzel veriyor ancak kohl'lara göre biraz daha bastırmak gerekiyor, yine de çoğu göz kalemine göre yumuşak bir yapısı var, sürdükten sonra fırça yardımı ile dağıtılabiliyor.


Kalıcılığı başarılı, ancak kirpiklerin iç kısmına (yani waterline bölgesine) çok iyi renk veren bir kalem değil, o bölgeye sürerken kirpik diplerinde birikme yapabiliyor, bu nedenle amacınız kirpik diplerinizin iç kısmında kullanmaksa bu kalemi tavsiye etmem.

MAC Powerpoint Eye Pencil göz kalemlerinin fiyatı 43 TL. Genel anlamda MAC'in göz kalemlerini yapı olarak piyasadaki çoğu kaleme göre başarılı buluyorum, ancak renk olarak benzer tonları elbette pek çok markada bulmak mümkün. 

2 yorum:

  1. Rengi çok güzelmiş canım, fakat fiyatı çok yüksek bana göre. Eskiden göz kalemlerine beğendiysem para veriyordum ama artık uygun fiyatlı ürünler arayışındayım. Güle güle kullan :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Canım çok teşekkürler, artık ben de biraz sıkıldım sanırım göz kalemlerinden :))

      Sil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.