4 Aralık 2013 Çarşamba

La Roche Posay Effaclar Temizleme Jeli

Bugün bloguma severek kullandığım La Roche Posay Effaclar Temizleme Jeli konuk oluyor. Daha önce bu markanın nemlendirici kremlerini severek kullandığım için temizleme jelini de çok merak ediyordum...

La Roche Posay Effaclar Temizleme Jeli 

Özellikle kış aylarında cildimde bölgesel kurumalara karşı biraz daha dikkatli olmaya çalışıyorum, dolayısıyla alkol içermeyen temizleyiciler ve tonikler kullanmaya özen gösteriyorum. 

La Roche Posay Effaclar Temizleme Jeli 

La Roche Posay Effacler yatıştırıcı özelliği bulunan La Roche Posay termal suyu içeriyor, cildi nazikçe temizleyerek kirden ve sebumdan arındırmayı vaat ediyor. En güzel yanı ise içeriğinde alkol, sabun, renklendirici madde ve paraben bulunmaması.

La Roche Posay Effaclar Temizleme Jeli

Her ne kadar yağlı ciltler için uygun olsa da alkol içermediğinden karma cildimi çok fazla kurutmayacağını ümit ederek kullanmaya başladım. Yorumlarıma geçelim;

-Jel yapılı bir ürün ancak buna rağmen yoğun bir kıvama sahip ve ciltten iyice durulamak gerekiyor,
-Köpürmesi ve temizlemesi güzel ancak cildimde ten makyajı varsa mutlaka öncesinde tonik ile temizliyorum (tonik niyetine Bioderma Sensibio H20 kullanıyorum) 
-Yıkadıktan sonra cildimde bıraktığı yumuşaklığı ve tazelik hissini sevdim. Yanak bölgemde çok hafif bir gerginlik ve kuruluk hissi yarattı. Aslında bu gerginlik hissini ben de az-çok bütün temizleyiciler yaratıyor, bu sadece yanak bölgemin cildimin geri kalanına göre biraz daha kuru olmasından kaynaklanan bir durum. (Bu temizleyicinin yağlı ciltlerde herhangi bir kuruluk veya gerginlik yaratacağını sanmıyorum.)
-Hafif bir kokusu var, beni rahatsız etmedi.
-Bu ürün hassas ciltler için özel formüle edilmiş. Benim cildim çok hassas değil ve bende herhangi bir olumsuz reaksiyona yol açmadı.

La Roche Posay Effaclar Temizleme Jeli 

Son olarak daha önce kullandığım Bioderma Sebium Temizleme Jeli ile kıyaslayacak olursam; Bioderma biraz daha jel yapılı ve ciltten daha hızlı durulanıyor, bunun dışında kendi adıma ikisi arasında çok büyük bir fark göremedim, hatta La Roche Posay'ı cildime karşı daha nazik buldum üstelik paraben içermemesi nedeniyle bir sıfır önde benim için.

Bu arada elimdeki 50 ml'lik deneme boyu -ki 50 ml olmasına bakmayın, baya uzun bir süre idare eder beni- bittikten sonra elimde denenmeyi bekleyen başka temizleyiciler de var, onlar bittikten sonra tam boyunu da alabilirim!

200 ML La Roche Posay Effaclar Temizleme Jelinin fiyatı: 33 TL.

*Onlineeczanem.com'a teşekkürler!

2 yorum:

  1. canım merhaba yazılarını okudum ve çok beğendim bende yeni bi tane açtım bakarsen sevinirim nehirilemakyaj.blogspot.com

    YanıtlaSil
  2. Favori ürünüm :)) bence harika

    YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.