29 Ocak 2014 Çarşamba

Benefit Allık Bella Bamba 3D

Allık koleksiyonuma en son eklenen ve son günlerde sık sık kullandığım Benefit Bella Bamba '3 boyutlu' allık bugünkü yazımın konusu. 
.
Benefit Bella Bamba Allık
.
Bella Bamba piyasaya ilk sürüldüğünde 3D -yani üç boyutlu- bir allık olarak tanımlanması ile dikkatimi çekmişti. Kast edilen 3D özellik, allığın içindeki ince altın ışıltıların elmacık kemiklerini aydınlatarak, daha belirgin durmalarını sağlaması! Yani kısacası bu ışıl ışıl kutunun içeriğindeki ürün bir nevi hem allık, hem aydınlatıcı görevi görüyor. (Bu noktada şöyle bir uyarı yapmalıyım eğer  yağlı cilde sahipseniz ve mat allıklar tercih ediyorsanız bu allık size göre olmayabilir! )
.
Benefit Bella Bamba Allık
.
Rengin tanımını Benefit 'watermelon pink' olarak yapmış, aşağıdaki fotoğraflardan da görebileceğiniz gibi canlı, orta tonlu bir mercan-pembe renge sahip. İçindeki altın ışıltılar allığa farklı bir boyut kazandırıyor. 
.
Benefit Bella Bamba Allık
.
Pigmentasyonu iyi ancak çok yoğun değil, isteğe bağlı olarak kat kat sürerek rengini belirginleştirmek mümkün. (Bu özelliği ile Tarte Exposed ve Chanel Espiegle'a benzediğini düşünüyorum, ayrıca bu iki allık gibi Bella Bamba da yanaklara aydınlık ve canlı bir görünüm kazandırıyor)
.
Benefit Bella Bamba Allık
.


Kalıcılık konusunda benim cildimde yaklaşık 5-6 saat dayandı, kısacası ortalama bir süre diyebiliriz, kullandığım allıkların çoğu bende bu kadar dayanıyor, günde bir kere allıklarımı tazelemeyi alışkanlık haline getirdim artık...

İçinden çıkan fırçayı henüz kullanmadım, Sigma F40 eğimli allık fırçası ile uygulama yapmayı tercih ediyorum, ancak dışarıda allık tazelemem gereken zamanlar için işime yarayacağı kesin!

Benefit Bella Bamba Allık

Aşağıdaki fotoğrafta yaklaşık 2-3 kat uygulanmış halini görebilirsiniz, gayet doğal ve cilt ile bütünleşen bir allık! Özellikle gün ışığında içindeki ışıltılar elmacık kemiklerinin daha belirgin durmasını sağlıyor.
.
Benefit Bella Bamba Allık
.
Benefit ürünlerine Sephora mağazalarından ulaşabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla Benefit allıkların hepsinin fiyatı 99 TL. (Zaman zaman Sephora indirimlerini takip etmekte fayda var, allıklarda da %50 indirim olabiliyor!)

8 yorum:

 1. rengi cok doğal cok yakıştırdım

  YanıtlaSil
 2. bende almıştım bu allıktan geçen sene çok severek kullanıyorum ^.^ çok yakışmış sana ve son olarak saç rengine bayıldım, kendin mi boyuyuorsun acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim güzel yorumun için, evet saçlarımı kendim boyuyuorum renk tercihim açık küllü sarı, markası genelde değişiyor :)

   Sil
 3. çok yakışmış güzel günlerde kullan

  YanıtlaSil
 4. ojen çok güzelmiş :)

  YanıtlaSil
 5. ojen çok güzelmiş :)

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.