28 Mart 2014 Cuma

Çilekli Arındırıcı Yüz Maskesi Superdrug (Watsons)

Uzunca bir süredir blogda tek kullanımlık maskelere yer vermediğimi fark ettim ve bu durumu telafi etmek için severek kullandığım, Watsons mağazalarında satılan Superdrug markasına ait Arındırıcı Çilekli Yüz Maskesini bugün bloga konuk etmek istedim.
.
Superdrug Arındırıcı Çilekli Yüz Maskesi

Superdrug markasına ait bu maskeler aslında tek kullanımlık diye geçiyor ancak her bir paketi en az 3 defa kullanabiliyorsunuz, ben şimdiye kadar 2 paket kullandım dolaysıyla yaklaşık 6-7 defa kullanma şansım oldu. Daha önce Çikolatalı Kil Maskesini de kullanmış ve yorumlarımı paylaşmıştım; Nasıl çikolatalı olan maske mis gibi çikolata kokuyorsa, bu da çok güzel bir kremalı çilek kokusuna sahip, bu koku paketi açar açmaz buram buram geliyor.
.
Superdrug Arındırıcı Çilekli Yüz Maskesi
.
Bu maskenin içinde gerçek çilek özleri ve tohumları bulunuyor, uygularken elinize iri iri taneler geliyor -ki yukarıdaki fotoğrafta da bu tanelerin ne kadar büyük olduğunu görebilirsiniz. Ben uygularken, kullanma talimatında belirtildiği gibi, cildime önce 1-2 dakika parmak uçlarımla nazikçe masaj yapıyorum, böylece peeling tam etkisini göstermiş oluyor. Daha sonra yaklaşık 10 dakika kadar cildimde bekletiyorum.
.
Superdrug Arındırıcı Çilekli Yüz Maskesi
.
Ciltte bekleme esnasında maske kuruyor ve hafif bir gerilme hissediliyor. Cildi yıkadıktan sonra ise çok daha aydınlık, parlak ve pürüzsüz bir cilt ile karşılaşıyorsunuz! Uygulamadan hemen sonra cildi biraz kuruttuğunu söylemeliyim, bu anlamda bu maskenin sadece karma ve yağlı ciltlere uygun olacağını düşünüyorum. Maskenin hemen ardından tonik ve nemlendirici krem uyguluyorum.

Benim cildimde herhangi bir olumsuz etki yaratmadı, ancak çilek alerjik reaksiyonlara yol açabilen bir meyve olduğu için bazı ciltlerde sorun yaratabilir.
.
Superdrug Arındırıcı Çilekli Yüz Maskesi
.
İçeriğini merak edenler için (Paraben içermiyor):
.
Superdrug Arındırıcı Çilekli Yüz Maskesi
.
Bu tür maskeleri en az haftada 2 defa kullanmak ve cildi ölü hücrelerden temizlemek gerektiğini düşünüyorum. Watsons mağazalarında Superdrug maskelerin başka çeşitlerini de bulabilirsiniz, bu tek kullanımlık maskelerin fiyatları yanlış hatırlamıyorsam 2-3 TL arasında.
.

4 yorum:

 1. tek kullanımlık maskeleri pek sevmiyorum ama sırf çilek kokusu için alınabilir bu maske :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kısa süreli bir etki verseler bile ara ara kullanmayı seviyorum :) bunun kokusu çok hoş, çilekli krema gibi <3

   Sil
 2. Bu maske benim cildimi kupkuru yapıyor ve ardından çok iyi nemlendirmem gerekiyor. Genelde kullanmamaya çalışsam da bazen dayanamayıp farklı ürün deneme çabalarıyla deneyebildiğim ürünlerden :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet kurutuyor cildi maalesef, ama gözenekleri çok iyi temizliyor, ben de hemen ardından serum ve nemlendirici uyguluyorum yoksa geriyor cildimi...

   Sil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.