19 Mart 2014 Çarşamba

Deborah Makyaj Bazı (Yeşil) Color Correcting Face Primer

Bugün bir makyaj bazı yazısı ile karşınızdayım; Deborah Color Correcting Face Primer.
.
Deborah Color Correcting Face Primer Makyaj Bazı
.
Deborah Milano 'Color Correcting' serisindeki makyaj bazları, cilt tonunu eşitlemeyi, gözeneklerin görünümünü azaltmayı ve fondötenin kalıcılığını arttırmayı vaat ediyor. İki farklı renk mevcut; Mor ve yeşil.
-Mor renk, ciltteki sarı (solgun) görünümü kapamayı,
-Benim elimdeki yeşil renk ise ciltteki kızarıklıkları hedef alarak görünümlerini azaltmayı hedefliyor.
..
Deborah Color Correcting Face Primer Makyaj Bazı
.
Yorumlarıma geçecek olursak;
.
.-Ürün, kolay dağılıyor ve cilde yumuşak- kadifemsi bir his veriyor. Ancak çok belirgin olmasa da ciltte yeşil renkli bir tabaka bırakıyor, bu nedenle yayarken dikkatli olmak gerekiyor.


Deborah Color Correcting Face Primer Makyaj Bazı
.
-Cildimde çok fazla sivilce yok ancak zaman zaman tek tük çıkıyor, özellikle burnumun yanlarında hafif kızarıklar oluyor. Sivilce ve kızarıklık üzerinde denediğimde, tamamen yok etmese de o yoğun kırmızılığı aldığını fark ettim, üstüne de kapatıcılığı olan bir makyaj ürünü (fondöten, BB krem ve CC krem ) eklendiğinde başarılı oldu. Ten makyajının kalıcılığını arttırmada başarılı buldum, gün boyu makyajımda bozulma olmuyor.

-Gözenekleri kapatmada çok etkili bulmadım, görünümlerini biraz azaltıyor ancak büyük bir fark yaratmıyor.

-İçinde ince ışıltılar var ve bu ışıltılar özellikle güneş ışığında belirgin duruyor, (yukarıdaki fotoğrafta görebilirsiniz) özellikle yağlı ciltlerde parlak bir görünüm yaratabilir, kısacası bu ışıltılar nedeniyle matlaştırıcı etkisi ile ön plana çıkan bir ürün değil.

-Tek başına kullanmadım, ancak çok kusursuz cildi olanlar (şanslılar sizi!) bu şekilde de kullanabilir belki? Veya sadece 1-2 sivilce kapatmak isteyenler kapatıcı altına uygulayabilirler.

-Sabunumsu, çiçeksi hoş ve temiz bir kokusu var, özellikle uygularken yoğun bir şekilde hissedilse de sürdükten sonra hiç gelmiyor kokusu.

İçindekiler:
Deborah Color Correcting Face Primer Makyaj Bazı

Bu tür ciltteki renk farklılıklarını eşitleyecek ürünler teoride hoşuma gitse bile, kullandığım fondöten, BB krem tarzı ürünlerin kapatıcılığı benim için yeterli oluyor, bu nedenle  benim için olmazsa olmaz bir ürün diyemem. Ancak cildinizde yoğun kızarıklık varsa ve görünümü bir nebze de olsa hafifletmek istiyorsanız ve ışıltılı olması sizi rahatsız etmiyorsa denemek isteyebilirsiniz.

Deborah ürünlerini Watsons mağazalarında bulabilirsiniz, bu ürünün fiyatı yaklaşık 34 TL.

*Basın ürünüdür, yorumlarım objektiftir. Deborah Milano'ya ve SCC İletişime teşekkürler!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.