24 Mart 2014 Pazartesi

Dolce & Gabbana Light Blue Parfüm Yorumlarım

Sıcak havalar ve yaz ayları yavaş yavaş yaklaşırken tam da bu aylara yakışan bir parfüm ile karşınızdayım; Dolce & Gabbana Light Blue.

Dolce & Gabbana Light Blue Parfüm
.
Oldukça eski bir parfüm olması nedeniyle muhtemelen duymayan, hatta neredeyse kullanmayan kalmamıştır diye düşünüyorum. 2001 yılında üretilen bu parfümün arkasındaki burun Thierry Mugler 'Angel', Kenzo 'Amour', Valentino 'Valentina' gibi ünlü parfümlerin de arkasındaki isim olan Olivier Cresp.

Parfümün notalarını merak edenler için;
Üst Notalar: Ekşi Elma, Sedir, Sicilya limonu, sümbül
Orta Notalar:Bambu, Yasemin, Beyaz Gül
Alt Notalar:Amber, Sedir ve Misk


Dolce & Gabbana Light Blue Parfüm

Genel anlamda 'citrus' diye tabir edilen turunçgil notaların ağırlıkta olduğu limon, sedir ve ekşi elma kokularının yoğun hissedildiği bir parfüm. Oldukça fresh bir koku, bana yaz aylarını, sahili ve denizi çağrıştırıyor. Yanlız 'fresh' derken aklınıza temiz-sabun kokusunu getirmeyin, zira limon ve ekşi elma bu parfüme oldukça belirgin bir keskinlik katıyor.
.
Dolce & Gabbana Light Blue Parfüm
.
EDT olmasına rağmen kalıcılığı tatmin edici, benim tenimde 5 saatten fazla kalıyor. Çevrenizdekileri rahatsız edecek yoğunlukta olmaması da artı bir özellik, ancak tabii buram buram parfüm kokmak isteyenler bu durumdan pek hoşlanmayacaktır.

Her ne kadar kokusunu sevsem de bazı günler başımın ağrımasına neden olabiliyor, bu da sanıyorum o keskin notalarından kaynaklı. Özellikle yaz aylarında ter kokusu ile karışması bir faciaya neden olabilir!

Dolce & Gabbana Light Blue Parfüm

Eski bir parfüm olması nedeniyle, pek çok kez başkasının teninde bu koku ile karşılaşabilirsiniz, bu anlamda farklı ve değişik bir parfüm arayanlara göre olmadığı kesin. Tam da bu nedenlerden ötürü sık sık indirime giren ve uygun fiyatlara bulabileceğiniz bir parfüm.

Dolce Gabbana Light Blue Fiyatı? Yanlış hatırlamıyorsam elimdeki parfümü yaklaşık 125 TL'ye satın almıştım. Çeşitli online sitelerden kampanyalı olarak 100 ML'sini 150 -160 TL civarında bulabilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.