5 Mart 2014 Çarşamba

Kalyon Tırnak Eti Temizleyici Yorumlarım

Kalyon'un Tırnak Eti Temizleyicisini bir süredir tırnak bakım rutinimin bir parçası olarak kullanıyorum. Az ve öz bir şekilde kullandığım için oldukça uzun bir süredir benimle olan bu ürün hakkında yorumlarımı sizinle de paylaşmak istedim.
.
Kalyon Tırnak Eti Temizleyici
.
Tıpkı oje gibi bir şişeye sahip olan bu ürünü, içinden çıkan fırçası ile tırnak etlerinize sürüyor ve yaklaşık 3-5 dakika bekletiyorsunuz. Ardından tırnak etlerinizi bir çubuk yardımı ile itmeniz gerekiyor. (Bu arada şişede her ne kadar sarı dursa da renksiz, bir ürün olduğunu da eklemeliyim.)
.
Kalyon Tırnak Eti Temizleyici
.
Eskiden banyodan hemen sonra tırnak etlerimi kestiğim için (maalesef, bu çok kötü bir alışkanlık!) bu ürünü kullanmaya pek sıra gelmiyordu, ne zaman ki tırnak etlerimi kesmeyi bıraktım o zaman bu ürünü kullanmaya başladım.


Kalyon Tırnak Eti Temizleyici
.
Kalyon Tırnak Eti Temizleyici, yağlı ve yoğun sayılabilecek bir yapıya sahip. Bu ürünü sürdükten sonra tırnak etlerimi çubuk yardımı ile geri itebiliyorum, ancak istediğim kadar yumuşamadıkları için pek de kolay olmuyor. Genelde haftada bir defa kullanıyorum, daha doğrusu tırnak bakımıma ancak bu kadar zaman ayırabiliyorum, belki haftada 2-3 defa yapsam daha etkili olur.

Kalyon Tırnak Eti Temizleyici
.
Bunun yerine bir kaç defa bebe yağı kullanmayı denedim, açıkçası o çok daha fazla yumuşatıyor tırnak etlerimi. Elimdeki şişe bittikten sonra tekrar alacağımı sanmıyorum ancak fırçasını saklayarak bebe yağını bu fırça ile uygulyabilirim.

Kalyon Tırnak Eti Temizleyicinin fiyatı yaklaşık 6 TL civarında. 

8 yorum:

 1. ben badem yağı sürüyorum o da çok güzel yumuşatıyor, düzenli kullandığım dönemde tırnak etlerimi kesmeme gerek kalmıyordu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Badem yağı da var aslında evde, nedense onu denememişim! Bir daha ki manikürümde badem yağı kullanacağım :)

   Sil
 2. Bende bu urunu yeni aldım. Denedim beğenmedim. Tirnak ve el bakimi olarak Sally Hansen ürünlerini kullanıyorum. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef pek etkili olmadı bu ürün :( Sally Hansen ojelerini seviyorum, insta-dri ve ojeleri dışında henüz başka bir tırnak ürününü denemedim. Orly hakkında da çok olumlu şeyler duydum aklınızda bulunsun o da :)
   Sevgiler

   Sil
 3. Ben de etlermi yumuşatmak için kremleri inceliyordum, çnce bir vazelin deneyeyim dedim. Evde Rosense'in vazelini vardı ve yumuşacık yaptı. Bazen yağlar ve vazelin gibi daha basit şeyler daha etkili olabiliyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vazelin aslında pek çok konuda etkili bir ürün, evde kalmamış yoksa kullanırdım :) gerçi benim tırnak etlerim fazla inatçı, yumuşatmaya yeter mi acaba?

   Sil
 4. Ben uzun zamandır kullanıyorum ve çok beğeniyorum. Ancak bir kat sürdükten sonra bekleyip suyla yıkadıktan sonra daha etkili oluyor. Belki böyle de deneyebilirsiniz..Ben tırnak etlerimi kesiyorum ve bu ürünle çok profesyonel görünüyor, belki böyle de denenebilir :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tırnak etlerimi artık kesmemeye çalışıyorum, kesince çok daha güzel görünüyor orası ayrı :) Ben genelde sürdükten sonra peçete ile silip geri itiyordum, bir de su ile deneyeyim, teşekkürler yorum için :)

   Sil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.